3DS MAX için ekran kartı

[AK]REP

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar arkadaşlar öncelikler ben inşaat bölümü okuyan birisiyim genel olarak pc den anlıyorum ve kendi bilgisayarım topladım . benim ihtiyacım hem rahatlıkla oyun oynayacağım hepde 3DS MAX programını fazla sıkıntı çekmeden kullanabileceğim ekran kartı gönül ister gtx 980 almak ama malum 2 bin tl aşan fiyatıyla çok pahalı amd veya nvıdıa ekran kartları arasında bu her iki yöne en iyi performansı verebilecek ekran kartı hangisi acaba ? şimdiden herkese teşekkürler kullandığım sistemi aşağıda yazılı

amd 8350
asus sabertooth 990fx R2.0
g skill 8gb (2x4gb) ripjawsx ddr3 1866mhz cl9 1.5v dual kit ram
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
evga gtx 580
XIGMATEK ASSASIN EDITION TAURO 80PLUS 700W MidT ATX

GTX 970 alabilirsin bütçe varsa. 3DS Max'te çizim esnasında AMD daha fazla fps veriyor fakat gözle görülür hissedilir bir fark değil. Diğer taraftan iRay , Octane hatta animasyon yapmak istersen Lumion ve niceleri için nVidia'dan başka seçenek yok.

işlemciyi değiştirirsem yanı sıra anakartıtda değiştirmem gerek ve 1000 küsür tl çöpe gitmiş olur bildiğim kadar aldığım anakart piyadaki en sağlam anakartlardan birisi. ben şimdi render almak için illa renderi işlemciye yüklememe gerek yok diye biliyorum bu işlemi ekran kartına yükleyip yapmak piyasadaki en iyi işlemciden bile daha hızlı yapıyor diye biliyorum biliyorum çünkü ekran arktı hızı işlemcilerim çok üstünde patend anlaşması olmasa işlemcileri ortadan kaldırıp herşeyi gpu yaptıracaklar :D şimdi konuya dönelim her neyse ekran kartında hangi programdan render alırım yine renderi ekran kartında alsam intel işlemci kullanan aynı ekran kartı sahibi benden daha kısa sürede render alırmı yani burda amd dar noğaz yaratırmı ?

V-Ray ADV ;
Tamamen CPU ile render alan bir motordur. Final render için kullanılır, bu motor ile render alırken ekran kartının hiçbir katkısı olmaz.

V-Ray RT ;
Ekran kartını kullanır render almak için. Cuda ve OpenCL arabirimi ile çalışır. Final render için kullanılmaz.

Octane Render ;
Tamamen cuda arabirimi ile çalışır. 18 tane ekran kartı ile render alanlar var youtube'dan bulabilirsin.

Lumion ;
Ekran kartı ile render alır, benhmark testi vardır içinde, ekran kartı belleğine ve performansına göre puanlama yapar.

Gel gelelim 3DS MAX çalışma ekranına. Bir obje çizerken ekran kartı kullanılır, sadece çizim ekranı performansı istiyorsanız AMD GPU'lar daha iyi bu konuda.

Sen hangi programda hangi motorla render alacaksın önce onu söyle, çünkü V-Ray'de girdiğin ince ayarı Lumion'da giremezsin, Lumionda iki saniyede yaptığın animasyonu da V-Ray ile yapamazsın. Octane'ı öğrenirsen güzel bir nVidia kart ile çok kısa sürede render alabilirsin. Şimdi hangi render motorunu kullanmayı biliyorsun ?

işte hocam öğrenmeye başlıyacam amacım ilk önce pc yi hazır etmek allah nasip ederse gtx 980 olmad 970 alcam hazır pc ye takcam demek istediğim şu elimde sistem bu ekran kartı bu hangi render programını öğrenirsem benim pc daha hızlı render alır final render dediğiniz herşeyin bittiği ve son render alıp projeyi hazırladığımız render dimi hocam

kusura bakmayın yeniyim bu konular hatam olursa af ola

octane render programını öğrenirsem vray ve diğer render programlarında daha iyi performans alırım yani yanlış anlamadıysam malum işlemci amd o yüzden ekran kartına yüklenmek istiyorum asıl amacım öğrenmek bilmek hazırlık yapmak bu render motorlarından hangisini öğrenirsem benim için daha iyi herhangi bir ofiste çalışırken bunlardan hangisi daha çok yardımcı olur benim bölümde animasyon yok dış cephe kaplama ve iç tasarımlar filan var dışardaki ağıç araba filan animasyonlarla ilgili bir konumuz yok teknik çizimler kat planları ön görünüş filan animasyon hazırlamayı bilmek senin için iyi olur diyorsanız bilmem tahsiyelerinizi bekliyorum hocam

modo nasıl ?

maxwell hocam bune ya kaçtane render morotu var allah aşkına bune ya :D en iyisi hangisi anladım en çok kullanıan hangisi bilemedim :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı