3G ile film izleme

Film izlerken video download edilmiş olur ve bu miktar internet paketinizin kotasına yansır. Kotayı aşmamak için düşük çözünürlükte film izleyebilirsiniz.

Ortalama 10-20-30Mbps internet hizi var. 2 Saatlik filmde 600-700Mb yiyecektir. :)
Bir şey soracağım kafama takıldı ben bu hattaki internet işini pek anlamadım şimdi siz 30 Mbps diyorsunuz ya normalde 8 Mbps hızındaki bir modeme bağlandığımız da ki aldığımız verinin yanından geçmiyor nasıl oluyorda 8 Mbps lik bir Wifi 30 Mbps lik bir 3g hızından hızlı oluyor?

Her mobil internet 30Mbps değil, sadece bazi internet oyle. Cihaziniz coklu tasiyiciyi destekliyor ve Turbo Paket almis iseniz 30Mbps oluyor. Normalde Wi-fi dan daha hizli. Turbo paket yoksa bile 4-15 arasi bir hiz var. Speedtest uygulamasindan kontrol edin. Yogunluga gore de degisiyor.

Avea Woops paketim var 2gb cihaz destekliyor M4 Aqua bilgisayarda Wolfteam oyununu hat inteneti ile oynayayım dedim beş para etmez oyunda diğer oyuncular ile durmadan bağlantı sorunu oluyor telefona bakıyorum H+ çekiyor ama Wifi kalitesini vermiyor 3 Mbps Ttnet ile sorunsuz oynanıyor Vodafone olan hat ile de denedim oynanmıyor sitelere falan hızlı giriyor ama indirme hızı saniyede 1 mb anca o yüzden şu hattaki o kadar büyük rakamlara inanmıyorum işyerinde ki Wifi ile Asfalt 8 i 5-10 dakikaya indiriyosam hatla kim bilir belki bir güne anca iner.

Oyunlarda indirme hızı değil ping önemlidir. Çok büyük boyutlu multiplayer oyunlar hariç. Wifi kullanırken laptoptan modeme oradan da kablo ile sunucuya bağlanıyorsunuz. Telefon internetini kullanırken de telefondan uydular aracılığı ile internete giriyorsunuz bu yüzden oyun oynamanız zor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı