Çözüldü 3'lü priz yandıktan sonra PC'de bir sorun var mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Silverhand2077

Decapat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RX 580 8GB
Anakart
H310M-F R2.0
İşlemci
İ5 9400f
Dün oyun oynarken birden PC'nin takılı olduğu 3'lü prizin bağlı olduğu prizden elektrik sesi gelip kıvılcım çıktı sonra PC kapandı 3'lü prizi söktüm kasayı 3'lü prizi çıkardığım prize taktım çalıştı bugün yeni priz aldım sorunsuz çalışıyor ama PSU'ya ya da PC'nin herhangi bir yerine bir şey olmuş mudur diye düşünmeden edemiyorum yanık kokusu ama PSU'ya zarar gelmiş olma ihtimali var mı?

Çözüm
Bende ısıtıcımı fazla kabloya yakın koymuştum farketmeden. Gece biranda bir patlama sesi ve tüm elektirikler kesildi apartmanımın şarteller falan atmıştı. Sorunsuz kullandım. Dandik bir psu veya ara kablo değilse sorun olmaz.
Bende ısıtıcımı fazla kabloya yakın koymuştum farketmeden. Gece biranda bir patlama sesi ve tüm elektirikler kesildi apartmanımın şarteller falan atmıştı. Sorunsuz kullandım. Dandik bir psu veya ara kablo değilse sorun olmaz.

Çözüm
Ekran kartına cımbızla çizmiştim (bilgisayar çalışıyorken) kıvılcım çıktı normal çalışıyor hala bu arada RX580 memnun musun? RX580 Armor OC almayı düşünüyorum

Ekran kartına cımbızla çizmiştim (bilgisayar çalışıyorken) kıvılcım çıktı normal çalışıyor hala bu arada RX580 memnun musun? RX580 Armor OC almayı düşünüyorum.

1 yıl kullandım her türlü oyun üzerinde deneyemedim ama AC Odyssey ve GTA 5'te yer yer FPS düşüşü olsa da iyi idare ediyor ama değiştireceğim size tavsiyem daha iyisini alma şansınız varsa daha iyisini alın yoksa bunu alın.

Geri
Yukarı