3TB Harddisk Önerisi

halil543

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
3TB, 7200RPM depolama için hem oyun için fazla ses çıkarmayan bir HDD arıyorum şu iki modeli buldum;
Toshiba 3TB 7200RPM Sata3 64Mb Cache 3.5" Sabit Disk (DT01ACA300)
WD Green 3TB Intellipower Sata 3.0 64Mb 3,5' Sabit Disk (WD30EZRX)

Acaba aranızda bunlardan kullanan var mı performans olarak nasıllar fiyatına göre yoksa aynı fiyatta olan 2TB Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB alacağım performans için ama 2TB işte 3TB olanı da benim için biraz pahalı yukarıdakileri almaya değer mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üçü de iyi HDD markaları. Üç markanın da HDD'sinden bende mevcut ve yıllardır sorunsuz çalışıyorlar.
WD intellipower yazıyor oyunlarda nasıl bi performans verir barracuda kadar iyimidir yukarıda verdiğim linkteki?
Seagate BarraCuda sizi üzmez, 5 sene 1 TB'lik versiyonun'dan kullandım ve Bad sector, yavaşlama hiç olmadı.
barracuda iyi ama bütçem 2TB olanına yetiyor verdiğim linkteki 3TB olanlardan hangisi ona benzer performans verir acaba 3TB olması depolamam için daha iyi olucak ama oyunda yüklücem için performansada önem veriyorum

Bende WD Green var intellipower 2 TB. Biraz titreşimli çalıştığını düşünüyorum. Önce kullandığım 1 TB ile birlikte kullanıyorum. Oyunlarda üzmüyor. Alırken biraz kuşkulanmıştım ama problem çıkarmadı. World of Tanks oynuyorum haritalar büyük boyutlu. Bekleme süresi 30 saniye. 15 saniye kala hangi harita olursa olsun yüklenmiş oluyor. Öneririm yani.

Yani WD ile Seagate iyi markalar.
Ama bana kalırsa WD 1 TB Blue kullanıcısıyım bayadır çalışıyor hiç bad sector falan olmadı.
greenle blue nun farkı ne?
Bende WD Green var intellipower 2 TB. Biraz titreşimli çalıştığını düşünüyorum. Önce kullandığım 1 TB ile birlikte kullanıyorum. Oyunlarda üzmüyor. Alırken biraz kuşkulanmıştım ama problem çıkarmadı. World of Tanks oynuyorum haritalar büyük boyutlu. Bekleme süresi 30 saniye. 15 saniye kala hangi harita olursa olsun yüklenmiş oluyor. Öneririm yani.
sürekli bi titreşim mi var yoksa çalışırken mi oluyor acaba yani yük altındayken mi

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı