3x8 GB RAM kullanmak sorun yaratır mı?

Ömer abi

Centipat
Yer
adana
Daha fazla  
Meslek
Reklam Marketing
Öncelikle iyi akşamlar sistemimde MSI tomahwk Max anakart bulunmakta ve ben şu anda sadece iki slot kullanıyorum 2x8 olmak üzere. Açıkta kalan iki slotu da doldurmak istiyorum fakat bütçe anlık fazla olmadığından teker teker almam gerekiyor. O aynı marka model bir adet daha sipariş verdim. Diğeri için 1-2 ay kadar beklemem gerekiyor. Geldiğinde direkt takmam. Performans açısından ne gibi sonuçlara yol açabilir?

Sistem özellikleri.
Ryzen 5600X.
MSI tomahwk Max b450.
XPG Spectrix 3200 CL16 RAM.
XFX qick 308 6600XT.

Öncelikle iyi akşamlar sistemimde MSI tomahwk Max anakart bulunmakta ve ben şu anda sadece iki slot kullanıyorum 2x8 olmak üzere. Açıkta kalan iki slotu da doldurmak istiyorum fakat bütçe anlık fazla olmadığından teker teker almam gerekiyor. O aynı marka model bir adet daha sipariş verdim. Diğeri için 1-2 ay kadar beklemem gerekiyor. Geldiğinde direkt takmam. Performans açısından ne gibi sonuçlara yol açabilir?

Sistem özellikleri.
Ryzen 5600X.
MSI tomahwk Max b450.
XPG Spectrix 3200 CL16 RAM.
XFX qick 308 6600XT.

Mümkün ise 8x4 kullanın. Çünkü 3 RAM biraz sıkıntılı.

16 GB kısmı Dual Channel çalışır. Yani diğerini bekletebilirsiniz eğer çok bellek ihtiyacınız yoksa.

Haklısınız aslında çok fazla RAM ihtiyacım yok aslına bakarsanız almamın tek sebebi warcry kasasını kullanıyorum ve kasaya gerçekten görünüm anlamda çok para harcadım RAM slotlarının da dört tane olması bütünlük sağlayacak diye yapıyorum

Geri
Yukarı