4.0 GHz işlemci 3.99 GHz gözüküyor

BTHREPUBLIQUE

Centipat
Daha fazla  
RAM
3200 MHz CL 22 dual kit
Anakart
B450M
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Olay şu, stok GHz 3.10 Boost'la 3.40 fakat ben bunu Turbo Boost kapatip 4.0 GHz çektigim zaman Görev Yöneticisi ve PC özelliklerinde 3.99 yazıyor ve işlemci tam yük altina girince %99'da çalışıyor bunun sebebini bilen var mı? Yardimci olursaniz sevinirim çalışmasında falan problem yok gayet stabil ama görüntüye takılıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Bthrepublıque 0.1'e mi takıldın takıla takıla?
kardeşim takıntılı adamız varsa çözüm önerisi diye yazdım neden degisik cevaplar yazma isteginde bulunuyorsun
4.01 GHz yapabilirsin.
%99 çalışmasına diyecek bir şeyim yok.
tesekkürler olmuyor daha önce denedim hep bir eksik gözüküyor

MHz çarpanı 100.000 MHz olarak ayarlı, kararlı çalışmadığı için 99.200 lere vs. iniyor.
Bu yüzden 3.99 gibi gözüküyor.
101.000 MHz olarak ayarlayabilirsin o ayarı.

MHz çarpanı 100.000 MHz olarak ayarlı, kararlı çalışmadığı için 99.200 lere vs. iniyor.
Bu yüzden 3.99 gibi gözüküyor.
101.000 MHz olarak ayarlayabilirsin o ayarı.
onuda denedim malesef başarılı değil kendi stok frekansı dışına çıkınca bozuluyor görüntüsü ve -1 frekans hizi gösteriyor ve %99 en fazla cıktıgı yer windowstan da kaynaklı olabilir diye düşünüyorum

Hacı 0.01 Ghz eksik. Aman aman performans kaybı olmaz vallahi. Hatta olmaz.
performans kaybı falan yok zaten gayet stabil şekilde çalışıyor ben biraz titizlikle olaya yanaştığım için en ufak detaya takılabiliyorum varsa diye bir çözümü bu yüzden konu açmıştım sırf o yüzden geri stok şekline döndüm :)

Geri
Yukarı