4.000-5.000 TL Sistem tavsiyesi

Bütçe
4000-5000₺

Ulanisimyok

Centipat
Merhabalar. Şu sıralar içinde bulunduğumuz durum malum. Fakat salgın sürecinden kurtulduğumuzda bizi yarı yolda bırakmayacak 4000-5000 TL'lik oyun amaçlı bir bilgisayar almayı/toplamayı planlıyoruz. Fakat bu konuda fazla bilgimiz olmadığı için tavsiyelerinizi bekliyoruz.

Ben birkaç gün içinde bu sistemi almayı düşünüyorum. Eğer almayı düşünürsen RAM'i 16 GB yapmanı tavsiye ediyorum.
Bu sistemi alacaksanız psu ve kasayı gamegaraj yapmayın çok pişman olursunuz. Size tavsiyem bu sistem

SSD kronik sorunlu olduğu için Toshiba modeline yükseltip alabilirsin.

Son düzenleme:
Bu sistemi alacaksanız psu ve kasayı gamegaraj yapmayın çok pişman olursunuz. Size tavsiyem bu sistem

SSD kronik sorunlu olduğu için Toshiba modeline yükseltip alabilirsin.
Hangi konuda pişmanlık duyarım? Açıklarsan daha iyi olur.

Merhabalar. Şu sıralar içinde bulunduğumuz durum malum. Fakat salgın sürecinden kurtulduğumuzda bizi yarı yolda bırakmayacak 4000-5000 TL'lik oyun amaçlı bir bilgisayar almayı/toplamayı planlıyoruz. Fakat bu konuda fazla bilgimiz olmadığı için tavsiyelerinizi bekliyoruz.

i3 9100 F / not bunların hepsi İtopya'dan sadece ekrank kartı Vatan'dan alın.
MSI H310M PRO
Hyperfury 8 GB RAM 2X.
Power Boost VK-G2090C RGB USB 3.0 mid Tower kasa
COOLER MASTER MWE WHITE 550W 80+ 120mm Fanlı PSU

MSI RX590 ARMOR 8G GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu ekran kartıyla
600 TL kadar kalıyor bunu siz isterseniz SSD alın ister HDD size kalır.

i3 9100F'yi değiştirip, R5 1600 falan yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazı yerlerdede i3 9100F geciyor saka falan olmalı deiştir demeniz.
Ryzen'de bazen geciyor bazen geride kalıyor bu durumda 300 TL verilmez ayrıca 1300 TL gibi i5 9400 F'e geciş yapabilir ilerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
10 FPS bazı yerlerdede i3 9100F geciyor saka falan olmalı deiştir demeniz
Hocam, i3-9100F yeni fakat sönük bir işlemci, ondan biraz pahalıya Ryzen işlemciler alınabilir.

10 FPS bazı yerlerdede i3 9100F geciyor saka falan olmalı deiştir demeniz

Intel'in bu nesildeki mağlubiyetini görmezsek tabikide şakadır :). R5 1600 alın efendim.

Geri
Yukarı