4.000-5.000 TL Sistem tavsiyesi

Bütçe
4000-5000₺
i3 9100 F / not bunların hepsi İtopya'dan sadece ekrank kartı Vatan'dan alın.
MSI H310M PRO
Hyperfury 8 GB RAM 2X.
Power Boost VK-G2090C RGB USB 3.0 mid Tower kasa
COOLER MASTER MWE WHITE 550W 80+ 120mm Fanlı PSU
MSI RX590 ARMOR 8G GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu ekran kartıyla
600 TL kadar kalıyor bunu siz isterseniz SSD alın ister HDD size kalır.
2000 TL'ye RX590 alınmaz. Ederinden fazla bir fiyat.

RX S.E 590 kullanıcısıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:

RX s. E 590 kullanıcısıyım.

O zaman bana 2000 TL RX 590'dan daha iyi performanslı bir ekran kartı önerin bende değiştireyim.

Intel'in bu nesildeki mağlubiyetini görmezsek tabii ki de şakadır :). R5 1600 alın efendim.

Valla hocam Intel akıllandı da i3 9100F'i cıkardı bende ondan bir şans verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazı yerlerdede i3 9100F geciyor saka falan olmalı deiştir demeniz.
Ryzen'de bazen geciyor bazen geride kalıyor bu durumda 300 TL verilmez ayrıca 1300 TL gibi i5 9400 F'e geciş yapabilir ilerde.

Burdaki test eski Ryzen 5 1600 14nm işlemci ile i3 9100F testi. i3 9100F yeni 12nm Ryzen 5 1600'e rakip bile olamaz.

Hangi konuda pişmanlık duyarım? Açıklarsan daha iyi olur.

O PSU'lar Gamepower gibi kalitesiz ürünlerin marka basılıp satılımış hali. Örneğin a ürünü ucuz ve kalitesiz. Sen bu a ürününü ucuza alıyorsun ve marka basıp satıyorsun. Kısacası o PSU'yu alırsın ve herhangi bir ani voltaj yükselmesinde PSU o yüksek voltaja " HG kardeşim " der ve voltaji PC'ye verir. Ve PC PSU ile beraber yanar. Şanslıysan sadece PSU gider. Ama bu olayın şans ile ilgisi de yok. Ani voltaj olmasa bile PSU'ların ömrü düşük. Ve verimsiz.

Son düzenleme:
Burdaki test eski Ryzen 5 1600 14nm işlemci ile i3 9100F testi. i3 9100F yeni 12nm Ryzen 5 1600'e rakip bile olamaz.

O PSU'lar Gamepower gibi kalitesiz ürünlerin marka basılıp satılımış hali. Örneğin a ürünü ucuz ve kalitesiz. Sen bu a ürününü ucuza alıyorsun ve marka basıp satıyorsun. Kısacası o PSU'yu alırsın ve herhangi bir ani voltaj yükselmesinde PSU o yüksek voltaja " HG kardeşim " der ve voltaji PC'ye verir. Ve PC PSU ile beraber yanar. Şanslıysan sadece PSU gider. Ama bu olayın şans ile ilgisi de yok. Ani voltaj olmasa bile PSU'ların ömrü düşük. Ve verimsiz.

Ani voltaj konusunda bilgisayara gitmesi cok beklenecek bir durum değil cünki artık kalitesizliği saklamak icin markalar bu sorunu gidermekle meşgul.
Ömüre gelirsek.
Aynı OC gibi şansında icinde olduğu bir durum bir parcaya tahmini bir ömür bicmek imkansız aralık ise cok zor 4 ay dayanır dediniz PC parcaları uzun 3 yılı bile devirebiliyor hem bu tavsiyeyi yakin arkadaşlarımdan kullananlar var 580 Special Edition ile bunun icin önerdim uzun bir süredirde kullanıyor.
Ama karar kullanıcının.
i3-9100F alınmayacak bir işlemci, sırf 9. nesil diye almak saçmalık olur.

Sadece 9 nesil diye bir işlemciye asla olur denilmez ben ilerde i5 9400F gibi ucuz bir işlemci genişletmesi oldu icin ve i3'ün 600 TL'lerde olduğu icin sectim
2200G veya 1200 gibi bir işlemci kullanmak istemedim fiyat performanstada Intel ( bu söyleyeceklerime bende inanmıyacağım) fiyatta daha iyi oldu bu durumda.

RX s. E 590 kullanıcısıyım.

Hocam meydan burada 2000 TL sen ne model önerirsin.
Intel'in bu nesildeki mağlubiyetini görmezsek tabii ki de şakadır :). R5 1600 alın efendim.

Valla efendim ne diyeiyim Intel mağluptu ama hala kalkma sansı vardı bu sansta F serisi cünki 600 TL işlemci denildinde artık 9100 F ( söyleyeceğim ama bende inanmayacağım) fiyatı ve performansı en iyi olan işlemci ve genişletmede bulunan i5 9400 F 1600'den 200 TL pahalı ve 1600'e iyi bir ara bırakıyor ondan acıkcası bunu sectim 7 nesilde işler biraz bahalılasıyor bayağı iyisiniz aslında ama intelede AMD'ye yaklasır gibi yaklasmak su anda cok iyi olur :D.
Hocam, i3-9100F yeni fakat sönük bir işlemci, ondan biraz pahalıya Ryzen işlemciler alınabilir.

2200G mi almak 400 TL daha pahalı ve i3 geciyor R5 1600 mü o zaman 200 TL daha verip i5 9400 F daha iyi su donemde AMD'ye yaklasır gibi Intel'e yaklaşmak aslında Intel'in fiyatta bayağı bir düşüş yasadını görürsünüz hem AMD stokları cok az.
i3 9100F'yi değiştirip, R5 1600 falan yapın.

200 TL daha verip i5 9400 F yapardım yapsam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı