4.100 TL Mönitör Dahil GTX 1060 Sistem Toplama

Toshi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sonunda 3 ay çalışmanın sonucunu aldım ve yeni bilgisayarımı toplayacağım. Şu an aklımda böyle bir sistem var. Kasa olarak NZXT S340 modelini seçeceğim, HDD olarak ise şu anki laptopumda kullandığım 500GB WD black var. Monitör olarak BENQ 24'' XL2411Z LED 1MS FULLHD 144 Hz DVI/HDMI PIVOT Gaming Monitör Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da bunu alacağım (FPS ve rekabetçi türü oyunları çok oynadığım için bu kadar bütçe ayırdım 60 Hz bir monitör almak istemiyorum.). Sizin başka önerileriniz veya sistemde eksik var mı ? Teşekkürler.

upload_2016-9-10_23-42-59.png

Merhaba arkadaşlar, Şuan sistemi ekran kartı hariç(Stokta kalmadı) siparişini vermiş bulunuyorum. Kasa Corsair Spec-Alpha ile değiştirilmiştir ve WD blue 1 TB 7200RPM HDD eklenerek alınmıştır. Şuan sadece elimde anakart,kasa ve monitör bulunuyor. Birazdan fotoğraflarını eklerim. Alındı yazılır iseniz sevinirim.

Ekran kartını RX 480 yapıp FreeSync 144Hz bir monitör alman oyun deneyimi açısından daha iyi olur.
Monitör olarak önerim AOC G2460PF olur hem FreeSync hem 144Hz. İleride bir tane daha 8GB bellek takarsan sistem çok daha iyi olur.

Malesef 144hz freesync monitörler 1.300-1.400 TL civarında RX 480 alır isem 100 TL gibi bir fark kalıyor fakat bu 200 TL beni zora sokar. İleride 8 GB daha eklemeyi düşünüyorum zaten.

Bu sistem alınıp üzerine RX 480 alınmalıdır:

Eki Görüntüle 189819
Tavsiyen için teşekkür ederim fakat işlemci ve ram yükseltmek için monitörü kısma gibi bir düşüncem yok.

Monitörü Amazon'dan alabilirsin. AOC Türkiye için 1 yıl garanti veriyor zaten kolay kolay bozulan bir parça değil monitör.
Monitörü amazondan almak pek içime sinmiyor zaten bunla ilgili geçmişte konu açmıştım. O kadar büyük bir eşyayı yurt dışından alamam.

Neyse 1 ms, 24 inç Freesync bir monitöre kötü dedin ya başka birşey demiyorum. GTX 1060 ya da RX 480 ile 144 Hz oyun oynayacağını falan mı zannediyorsun? Size ne anlatsak boş... İşlemci ve RAM bir bilgisayardaki en önemli bileşenlerdir.

Neyse 1 ms, 24 inç Freesync bir monitöre kötü dedin ya başka birşey demiyorum. GTX 1060 ya da RX 480 ile 144 Hz oyun oynayacağını falan mı zannediyorsun? Size ne anlatsak boş... İşlemci ve RAM bir bilgisayardaki en önemli bileşenlerdir.
Öncelik ile önce okumayı öğrenmen lazım.
(FPS ve rekabetçi türü oyunları çok oynadığım için bu kadar bütçe ayırdım 60 Hz bir monitör almak istemiyorum.)
Eki Görüntüle 187398

Son olarak kötü mü dedim ? Sadece kısmak istemiyorum dedim. Benim gözümde 1 2 yırtılmayı engelleyecek diye aradaki 70 fps farkı çöpe atmamı bekliyorsun sanırım. İşlemci olarak şuan benim için yeterli bir seviyede zaten. Ram konusunda gene iyice okur isen yukarıdaki cevapta 8 GB daha ek yapacağımı görürdün.

Son düzenleme:
Kangal:utanç:

Eşyanın büyüklüğüyle alakan yok ki. Vergiler falan dahil 900 lira civarına geliyor yaklaşık 300 lira kârın oluyor. AOC 1 yılda Türkiye garantisi veriyor zaten kolay kolay arızalanan bir parça değil. Başka bir forumda Amazon'dan monitör alanlar vardı oraları okursan görürsün zaten. Amazon'dan almakta istemiyorsan 144Hz ve GTX 1060 üzmeyecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı