4:3 çözünürlükte görüntü netliği nasıl oluyor?

ArdaKesici

Decapat
Daha fazla  
İzlediğim bazı yayıncılar / oyuncuların çözünürlükleri 4:3 olmasına rağmen oyun çok akıcı ve net nasıl yapılıyor. Bilen var mı?
Örnek:
S1mple CS:GO oynarken.
Veya "rawzu"

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ""1280x960"" oynuyor ama görüntü aşırı derecede net ve akıcı nasıl olabiliyor.

Monitörüm:
Samsung Odyssey G5 144 Hz 27 inç 2K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant oynarken sisteminiz kötü değil ise düşük çözünürlük tavsiye etmem. Çünkü CS:GO gibi çözünürlük düşürünce oyuncuların kafaları veya gövdeleri büyümüyor. Sadece harita veya alttaki canınızın olduğu yerler büyüyor. Bu da ekrandaki görebileceğiniz yerlerin kısıtlı olduğuna ve size dezavantaj sağlayacağına işaret ediyor.

İzlediğim bazı yayıncılar / oyuncuların çözünürlükleri 4:3 olmasına rağmen oyun çok akıcı ve net nasıl yapılıyor. Bilen var mı?
Örnek:
S1mple CS:GO oynarken.
Veya "rawzu"

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ""1280x960"" oynuyor ama görüntü aşırı derecede net ve akıcı nasıl olabiliyor.

Monitörüm:
Samsung Odyssey G5 144 Hz 27 inç 2K.

Hocam 2K da 4:3 daha farklı olması lazım videoyu tam ekran izlerseniz ne kadar net anlarsanız genelde oyun içi renkler farklı oluyor onu da driverınızdan doygunluk veya vibrationu artırın.

Hocam 2K da 4:3 daha farklı olması lazım videoyu tam ekran izlerseniz ne kadar net anlarsanız genelde oyun içi renkler farklı oluyor onu da driverınızdan doygunluk veya vibrationu artırın.

Katılıyorum. Ekran kartınız AMD ise;
AMD Catalyst Control Center'i açın >
VGA ekranlarım >
Ekran rengi (VGA ekran) >
Doygunluk ayarını istediğiniz seviyede yapabilirsiniz.

1675065492210.png

Ekran kartınız NVIDIA ise;
NVIDIA denetim masasını açın >
Ekran başlığına çift tıklayın. >
Açılan yerde "masaüstü renk ayarlarını ayarla" butonuna basın. >
En altta bulunan "Digital Bibrance" ayarını istediğiniz seviyede yapabilirsiniz.

Katılıyorum. Ekran kartınız AMD ise;
AMD Catalyst Control Center'i açın >
VGA ekranlarım >
Ekran rengi (VGA ekran) >
Doygunluk ayarını istediğiniz seviyede yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1650362

Ekran kartınız NVIDIA ise;
NVIDIA denetim masasını açın >
Ekran başlığına çift tıklayın. >
Açılan yerde "masaüstü renk ayarlarını ayarla" butonuna basın. >
En altta bulunan "digital bibrance" ayarını istediğiniz seviyede yapabilirsiniz.

Hocam Catalyst merkez kalmadı artık adrenalin var.

Dosya Ekleri

• resim_2023-01-30_140254203.png
    resim_2023-01-30_140254203.png
    135,3 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı