4+4+2+2 12 GB RAM uyumu

TT2-Felix

Centipat
Merhabalar.

Elimde 4 adet RAM var ikişerli olarak kit halindeler. Şu an 4+4 8 GB olarak sistemde takılı. Yanına diğer kiti 2+2 olarak takarsam ne olur MHz değerleri aynı 1333MHz. Model ve markaları farklı. Sizce 8 GB için yapılmalı mı?

Teşekkürler.

Onları satıp 8GB 3000Mhz RAM alman daha mantıklı gibi geldi bana. İlerleyen dönemler de bir tane daha alırsın.
Sorduğun soruya gelirsek çalışma olasılığı var ama genelde problem çıkartır.

Denemenizden bir zarar gelmez. Farklı marka ve model RAM'lerin çalışması biraz "şans" işi. Hızları da aynı olduğuna göre deneyebilirsiniz.

Yalnız denedikten sonra bir stres testi yapmanızı öneririm.

Ben Kingston ve G. Skill kullanıyordum biri 2 GB biri 4 GB CL farklı her şey farklı bir zararı olmadı ama Mhz düşük olanın üst sınır olarak alır.

Başlığı, konuyu okumadan mı değiştiriyor moderatör arkadaşlar anlamıyorum.
2 adet 4 GB, 2 adet 2 GB RAM var elimde.

4+4+2+2 şeklinde çalışırtırabilir miyim?
4'ler bir kit
2'ler bir kit.
Önceki cevaplar için teşekkürler.

Çalıştırabilirsin. Teknoloji işi şans işi belki çalışmayabilir ama kendimden biliyorum çalışır.
2x2 kit ya da 4x2 kitten hangisinin Mhz düşük ise onu baz alır.

Denemenizden bir zarar gelmez. Farklı marka ve model RAM'lerin çalışması biraz "şans" işi. Hızları da aynı olduğuna göre deneyebilirsiniz.

Yalnız denedikten sonra bir stres testi yapmanızı öneririm.
Ben Kingston ve G. Skill kullanıyordum biri 2 GB biri 4 GB CL farklı her şey farklı bir zararı olmadı ama Mhz düşük olanın üst sınır olarak alır.
Çalıştırabilirsin. Teknoloji işi şans işi belki çalışmayabilir ama kendimden biliyorum çalışır.
2x2 kit ya da 4x2 kitten hangisinin Mhz düşük ise onu baz alır.

Yuvalara takarken hangi sırayla takmalıyım peki?
Asus P8H77V-LE Anakart. A1,A2,B1,B2 yuvaları var.

Son olarak stres testini nasıl yapabilirim?
Teşekkürler.

Yuvalara takarken hangi sırayla takmalıyım peki?
Asus P8H77V-LE Anakart. A1,A2,B1,B2 yuvaları var.

Son olarak stres testini nasıl yapabilirim?
Teşekkürler.
Memtest86'yı bir flash belleğe atarak ondan boot edin. Testi başlatın. Test yaklaşık 4 saat sürüyor ve en ufak bir sıkıntıyı bile buluyor. Yani Memtest'de sıkıntı çıkmazsa çok yüksek ihtimalle sıkıntı yoktur.

Memtest86'yı bir flash belleğe atarak ondan boot edin. Testi başlatın. Test yaklaşık 4 saat sürüyor ve en ufak bir sıkıntıyı bile buluyor. Yani Memtest'de sıkıntı çıkmazsa çok yüksek ihtimalle sıkıntı yoktur.
Hocam denedim şimdi lakin şöyle bir olay var; Anlamsız yazılar yazıyordu, standart alfabe dışı. Tek tek takarak denedim bir de. 2 GB olan ramlar teker teker takınca isimlerini kingston olarak algıladı ve testlere başladılar. 4 GB olan GSkill ramlerin isimleri anlamsız karakterlerden oluşuyorsu ve test başlamıyor. Hatalı olduklarını da düşünmüyordum oysaki. Şimdiye kadar bir hata almamıştım. Yardımcı olur musunuz acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı