4+4 vs 4+8 GB RAM

Mikocan

Hectopat
Yer
Dardayım
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD A8-6410 / R5 M330 4GB / 8GB RAM
Meslek
Malesef Ögrenci
Öncelikle merhaba. Şu anda bilgisayarımda 4 GB RAM bulunmakta.
Bir sürü konu gezdim 4+4 mü yoksa 4+8 mi almalıyım sizce.
8 GB alırsam bu RAM'i alacagım bilgisayarıma olur mu?

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (3).png

800MHz CL 11 DDR3 RAM bakmanız gerekiyor linkleri şimdi kontrol edeceğim.

Max 800MHz yazıyor değerlerde ama satıcıya cihazınızın modelini belirtip bu cihaz için uygun mudur diye sorabilirsiniz az yorumlara baktım çoğu kişide öyle yapmış onun dışında RAM'lerin MHz'leri bir birinden uyumsuz olmamalı şu anki ramınız ile almak istediğinizi beraber kullanmakta zorlum çekebilirsiniz ama büyük ihtimalle BIOS'tan ayarı yapılıyordur.

800MHz CL 11 DDR3 RAM bakmanız gerekiyor linkleri şimdi kontrol edeceğim.

Max 800MHz yazıyor değerlerde ama satıcıya cihazınızın modelini belirtip bu cihaz için uygun mudur diye sorabilirsiniz az yorumlara baktım çoğu kişide öyle yapmış onun dışında RAM'lerin MHz'leri bir birinden uyumsuz olmamalı şu anki ramınız ile almak istediğinizi beraber kullanmakta zorlum çekebilirsiniz ama büyük ihtimalle BIOS'tan ayarı yapılıyordur.

Peki 4+4 mü 4+8 mi?

Değerleri sisteminize uyduğu sürece fark etmez hocam tabii ki işlemcinizin desteklediği Max RAM miktarıda önemli
Sisteminizin anakart modelini ve işlemci modelini belirtir misiniz?
Laptop KullanıyorumEkran Görüntüsü (4).pngEkran Görüntüsü (5).png

Anakartınız Max 16 GB RAM destekliyor şu an elinizdeki RAM 800MHz yani bu RAM'le kullanmak isterseniz alıcağınız RAM'ın buna uyması gerekiyor ya da fazla ise linkte attığınız gibi BIOS'tan frekans ayarı yapılıyor olmalı.

DDR3L CL11 RAM'lere bakmanız gerekiyor 4+4 ya da 4+8 size ve bütçenize kalmış bu değerde 8 GB RAM'ler pahalıydı diye hatırlıyorum bir sitede 800TL'ye gördüm tabii siz kendi bütçenize uygununu bulabilirsiniz başka sorunuz olursa buradayım.

Anakartınız Max 16 GB RAM destekliyor şu an elinizdeki RAM 800MHz yani bu RAM'le kullanmak isterseniz alıcağınız RAM'ın buna uyması gerekiyor ya da fazla ise linkte attığınız gibi BIOS'tan frekans ayarı yapılıyor olmalı.

DDR3L CL11 RAM'lere bakmanız gerekiyor 4+4 ya da 4+8 size ve bütçenize kalmış bu değerde 8 GB RAM'ler pahalıydı diye hatırlıyorum bir sitede 800TL'ye gördüm tabii siz kendi bütçenize uygununu bulabilirsiniz başka sorunuz olursa buradayım.

Teşekkür ederim.

Dostum 800x2 olarak yani 1600MHz alacaksın. DDR3 800 MHz zaten yok istesen de bulamazsın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı