4+4'lü CPU pin girişini coğaltmak

thesunset

Hectopat
Yer
unknown
Anakartım MSI B450 GAMING PRO Carbon AC CPU güç girişi 8+4. Benim siparişini verdiğim gelen PSU 4+4, bu giriş için coğaltıcı kullansam sorun olur mu, 4+4'lü çıkıştan 2x4+4 elde etsem ne olur?

Yoksa PSU'yu iade mi edeyim?
İşlemci AMD Ryzen R5 3600 olacak.
750W 2x4+4 CPU girişli olan PSU öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yapmıyorsan sadece 8 pinle bile çalışır. OC yapacaksan 8+4 kullan. Dönüştürücü kullanırsan sorun olmayacaktır. İmzamdaki sistemi 4 pin ATX kabloyla çalıştırıyorum.

Anakartım MSI B450 GAMING Pro Carbon AC CPU güç girişi 8+4. Benim siparişini verdiğim gelen PSU 4+4, bu giriş için coğaltıcı kullansam sorun olur mu, 4+4'lü çıkıştan 2x4+4 elde etsem ne olur?

İşlemci AMD Ryzen R5 3600 olucak.
750W 2x4+4 CPU girişli olan psu öneriniz varmıdır.

Bu PSU dediğiniz şekilde çıkışı destekliyor.

Galiba bir sorunum var. Kasanın içinde ARGB'ye ait olan bir SATA girişli kablo vardı ve ben bunu PSU'nun SATA girişine takıp cıkartamamıştım. O kabloyu cıkartamazsam da iade edemem, nasıl çıkar ki o kablo. Kötü oldu bu.

Şu kabloyu takıp cıkartamamıştım.

Dosya Ekleri

• 20200604_203739.jpg
    20200604_203739.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 15
Nasıl çıkartamadiniz anlamadim. Resimle açıklar mısınız? Onun dışında o islemciyle sorun yaşayacağınızı sanmıyorum 8 pin ile ben de ayni sekilde 8 pin ile kullaniyorum 3600X modelini bir sıkıntı olmadı. Ki zaten 8 pin sanirsam 384W güç verebilecek kapasitede Extreme OC yapmadikca o 4 Pinin hiçbir anlami olmayacak ki kartinizin kurulum belgesinde de belirtiliyor olmasi lazim 4 Pi'nin zorunlu olmadigi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartım MSI B450 GAMING Pro Carbon AC CPU güç girişi 8+4. Benim siparişini verdiğim gelen PSU 4+4, bu giriş için coğaltıcı kullansam sorun olur mu, 4+4'lü çıkıştan 2x4+4 elde etsem ne olur?

İşlemci AMD Ryzen R5 3600 olucak.
750W 2x4+4 CPU girişli olan psu öneriniz varmıdır.
PSU'da fazladan 6 pin PCI-E ekran kartı güç kablosu geliyorsa ters şekilde 4 pin CPU güç girişine takabilirsin. 2 pin dışarıda kalır ama gerekli gücü gene alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı