4.500 - 5.000 TL sistem tavsiyesi

DA-SİSTEM tek sıkıntısı Ventus serisi ekran kartı olması biraz sıkıntı ama oda 70-75 civarı geziniyor.

Böyle 300 stoklu hazır sistem çıktığı zaman toplama almanın çok bir olayı kalmıyor.

@fryzen yaptığı sistem iyi ama şu an benim düşüncem Ryzen 3600 ve RTX 2060 daha mantıklı.
Yalnız benim sistem güç kaynağı, dahili fanlar, ekran kartı, anakart ve SSD (daha düşük kapasiteli ama daha hızlı ve soğutuculu) yönüyle üstün ayrıca OC'lu 2700 OC'lu 3600'ü Cinebench R20'de geçiyor.

DA-SİSTEM tek sıkıntısı Ventus serisi ekran kartı olması biraz sıkıntı ama oda 70-75 civarı geziniyor.

Böyle 300 stoklu hazır sistem çıktığı zaman toplama almanın çok bir olayı kalmıyor.

@fryzen yaptığı sistem iyi ama şu an benim düşüncem Ryzen 3600 ve RTX 2060 daha mantıklı.
Peki Ventus serisinin eksisi nedir? Yalnızca ısı değerleri mi?

Yalnız benim sistem güç kaynağı, dahili fanlar, ekran kartı, anakart ve SSD (daha düşük kapasiteli ama daha hızlı ve soğutuculu) yönüyle üstün ayrıca OC'lu 2700 OC'lu 3600'ü Cinebench R20'de geçiyor.
B450M S2H ile mi OC yapıcaz işte asıl olay burada. Hadi B450 Pro4 falan koysak bütçe artırıyor.

Birde bu bütçede 480 GB altı SSD üzecektir.

Hocam sizinle özelden detaylı konuşma şansımız var mıdır acaba? Konuyu kirletmemek açısından soruyorum.

Hocam sizinle özelden detaylı konuşma şansımız var mıdır acaba? Konuyu kirletmemek açısından soruyorum.
Sosyal'de özel mesaj kapalı, [email protected] adresinden bana ulaşabilirsiniz.
B450M S2H ile mi OC yapacağız işte asıl olay burada. Haydi B450 Pro4 falan koysak bütçe artırıyor.

Bir de bu bütçede 480 GB altı SSD üzecektir.
DA Sistem'deki MOSFET soğutucusu bile olmayan anakarttan iyidir.

Evet ben de öyle biliyorum. Stokta şişen, satışı olmayan ürünler ile hazır sistem kurup onu satıyorlar diye biliyorum. Zaten kendi mevcut sistemim parça parça satın alarak toplanmış bir sistem olduğu için arkadaşa da aynı şekilde toplamayı düşünüyorduk. Gel gelelim şu an güncel F/P ürünleri bilmediğim için ve kendi kullandığım sistemden memnun kaldığım için aklıma gelen ilk 2 parça Ryzen 5 1600 12nm ve Gigabyte B450 veya A320 anakart oluyor.

RTX2060 ile sistemi 10 numara yapabilirsin 2500₺ sıfırı satılıyor Gigabyte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı