4.5G Düşük indirme hızı sorunu

Madem böyle bir teknoloji gelişti Baz istasyonu olan çoğu yere aynı oranda internet hızı ve çekme gücü sağlanmalı. Şurada ki baz istasyonu bu kadar hız veriyor burada ki bu kadar hız veriyor olayı saçma bir şey.
Birde ülkemizde 4.5G fiber altyapılı yerlere mi bağlı? Yani kablolu fiber altyapısına sahip bölgelere ilk 4.5G baz istasyonları kuruluyor sonra da diğer antenler yavaşça uzaklara eklenerek birbirleriyle iletişim sağlanıyor ve aktarım gerçekleşiyor? Öyle mi acaba?

benim elimde cihaz olarak Pocophone f1 var cat 16 destegği olmasına rağmen niye 40 mbps indirme hızı alıyorum tüm ayarları yaptım ama böyle bir sorun olması şaçma geldi Delta Grantili Global Rom kullanıyorum sorun ne olabilir

Bu sorunu bende yaşıyorum mahallenin diğer yakasında 3G var ondan 35Mb alırken kendi mahalleme dönüp 4G bağlandım zaman hızım 1Mb bile zorla görüyorum ama UPLOAD kısmı 20Mb altına düşmüyor gerçekten bu duruma şaşırıyorum. Ve gerçekten sene oldu 2020 ama biz hala 4G bile kullanamıyoz acaba 5G nasıl olcak?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    14,2 KB · Görüntüleme: 77
Bu sorunu bende yaşıyorum mahallenin diğer yakasında 3G var ondan 35Mb alırken kendi mahalleme dönüp 4G bağlandım zaman hızım 1Mb bile zorla görüyorum ama UPLOAD kısmı 20Mb altına düşmüyor gerçekten bu duruma şaşırıyorum. Ve gerçekten sene oldu 2020 ama biz hala 4G bile kullanamıyoz acaba 5G nasıl olcak?
Bazı yerlerde telefonun desteklediği bantlara bağlı olarak da olabiliyor 3G, 4G'den daha iyi performans veriyor. Ayarlardan 3G seçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı