4-6 bin TL 23-27 inç IPS monitör önerisi

Bütçe
4.000 - 6.000

CesurK

Picopat
Herkese merhaba. Bütçe 4.000 - 6.000 Lira. 23" - 27" arası bir monitöre ihtiyacım var. İhtiyaçlarıma göre piyasada bir monitör araştırması yaptım ve Gigabyte G24F-2 monitörün özellikleri benim işimi görecek gibi duruyor. Hem oyun, hem grafik tasarım için kullanacağım. Bu yüzden IPS panel olması, renk doğruluğu benim için önemli. S-RGB değerlerine baktığımda %125 ile baskı öncesi renk doğruluğu yeterli. Yükseklik ayarı kesinlikle olmalı. Pivot şart değil. Minimum 300-350 Nit parlaklığa sahip olmalı. Uzun süre ekran başında olduğum için titreşim azaltma ve mavi ışık filtresi olmalı. Oyunlar için Black Equalizer olursa tadından yenmez. HDMI ile bağlayacağım için, DP olmaksızın en az 140 Hz çalışabiliyor olması lazım. Bütçeyi biraz zorlayabilirim ama işin gerçeği istemiyorum.

Bir firmadan, yukarıda bahsettiğim modeli indirimli olarak aldım ancak ölü piksel çıktı ve iade etmek zorunda kaldım. Şimdi de hem indirimi bitti, hem de işin gerçeği marka ve firmadan soğudum. O yüzden farklı bir marka önerebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

11111.jpg
22222222.jpg

Geri
Yukarı