4-8 bin TL bandında kask önerisi

Diğer ikisi Sharp testinden 4 yıldız almışlar. Bir de kullanıcı yorumları da genel olarak iyi. Sizin 491'i daha iyi bulma sebebiniz nedir?

Gözlüklü kullanım için dediğiniz için givi Exo ya da shark uygundur. MT ve LS2 ucuz bütçede kötü. Yoksa hepsinin üst segment kaskı var.
Umut hocam hem eğitimli birisi hem de Multistrada kullanıyor Exo 491 ile. Eğer o motora yetmeyecek olsaydı almazdı.
MT'nin vizör kilidi çok hoşuma gitmedi. Benim attığım 4 ila 8 bin lira arası bütçe için atarak giden fiyatlar. Givi önerebilirim yanında pinlock ve yemek vizör çıkıyor. Airoh kaskları seviyordum ama sanırım yedek parça konusunda biraz uğraştırıyor. Valor craft modeli olması lazım 5 yıldızlı bir kask. Genelde Airoh bu bütçede başlangıç seviyesinde üretim yapıyor.

Yok hocam. Neotec 3 ve Exo HX-1 var bende. 491'i artık kullanmıyorum. :)
Soruma cevap verir misiniz? Neden diğer kasklara nazaran daha iyi buluyorsunuz 491'i?

Gözlüklü kullanım için dediğiniz için givi Exo ya da shark uygundur. MT ve LS2 ucuz bütçede kötü. Yoksa hepsinin üst segment kaskı var.
Umut hocam hem eğitimli birisi hem de Multistrada kullanıyor Exo 491 ile. Eğer o motora yetmeyecek olsaydı almazdı.
MT'nin vizör kilidi çok hoşuma gitmedi. Benim attığım 4 ila 8 bin lira arası bütçe için atarak giden fiyatlar. Givi önerebilirim yanında pinlock ve yemek vizör çıkıyor. Airoh kaskları seviyordum ama sanırım yedek parça konusunda biraz uğraştırıyor. Valor craft modeli olması lazım 5 yıldızlı bir kask. Genelde Airoh bu bütçede başlangıç seviyesinde üretim yapıyor.
Teşekkür ederim yorumunuz için lakin benim soruma cevap olmadı yorumunuz. Bahsettiğim kaskları markaların ucuz modelleri olduğu için mi kötü buluyorsunuz?

Son düzenleme:
Her ekipman için gücünün yettiğince en iyisini alma taraftarıyım. Botum dışında ful ekipman ile kaza yaptım. Ayak bileğimdeki iz geçmedi doktor kalır bu dedi. Bot olmasın ne olacak diyordum. Kafamda o zaman LS2 vardı. Ceket pantolon vs aldım ama param bittiği için kaskı yenilemedim 2 3 aya alırım diyordum. Kafamın arka tarafında kanama oldu hocam. Neyse ki ciddi bir şey yoktu. O yüzden alınacak en iyisini almak lazım.
LS2 yad MT 50 60km hızda sürtünmeye dayanır. Çarpışma demedim hocam asfaltta sürüklenmeye yani sadece. Muhtemelen 50 60 km hızla çarpışmada parçalanır. Forza küçük bir motor değil. O yüzden iyi bir kask alın isterim.

Her ekipman için gücünün yettiğince en iyisini alma taraftarıyım. Botum dışında ful ekipman ile kaza yaptım. Ayak bileğimdeki iz geçmedi doktor kalır bu dedi. Bot olmasın ne olacak diyordum. Kafamda o zaman LS2 vardı. Ceket pantolon vs aldım ama param bittiği için kaskı yenilemedim 2 3 aya alırım diyordum. Kafamın arka tarafında kanama oldu hocam. Neyse ki ciddi bir şey yoktu. O yüzden alınacak en iyisini almak lazım.
LS2 yad MT 50 60km hızda sürtünmeye dayanır. Çarpışma demedim hocam asfaltta sürüklenmeye yani sadece. Muhtemelen 50 60 km hızla çarpışmada parçalanır. Forza küçük bir motor değil. O yüzden iyi bir kask alın isterim.
O zaman niye sharp'tan bahsettiğim modeller 4 yıldız alıyorken 491 modeli 3 yıldız almış? (Bilmediğimden soruyorum)

O zaman niye Sharp'tan bahsettiğim modeller 4 yıldız alıyorken 491 modeli 3 yıldız almış? (Bilmediğimden soruyorum)

Hocam dahili güneş vizörü mevcut. Bu yüzden dolayı Sharp testinde puan kırılabiliyor.
Bahsettiğiniz kaskta dahili güneş vizörü mevcut değil. Dâhili güneş vizörünün mekanizması alın ksımında olduğu için mecburen sharp testinde alın bölgesini zayıflatabileceği ön görülmekte. Bu yüzden olumsuz bir durum olarak geçiyor.
Yoksa çok üst marka model kaskların 3 yıldız olduğu durumlar var.
Alın kısmına bu yüzden turuncu renk vermişler. Mekanizmanın olduğu bölüm tam olarak frontal lobun olduğu yere denk geliyor. Bu yüzden risk almıyorlar.
Bu soruyu sormanız çok doğal yani. Size önerdiğimiz kask sağlam 3 yıldız almış olması yanıltmasın.
Sharp testi İngiltere'de markaların yaptığı bir test değil. Adamlar son kullanıcıya çıkartılan ürünü satın alıp inceliyorlar. Bu yüzden ince eleyip sık dokuyorlar.

Yok hocam. Neotec 3 ve Exo HX-1 var bende. 491'i artık kullanmıyorum. :)

491 satılık mı😀 alacaktım vize sigorta lastik vs 15 bini geçti. Alamadım hala🥲

Son düzenleme:

Geri
Yukarı