4 adet ssd raid 0 nasıl yapılır?

Buhara

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar arkadaşlar. Bir sorunum var. Bir türlü çözemedim. Lütfen bir yardımcı olun.

4 adet 250 GB ssd aldım. Bunları sata 6 portlarına bağladım raid 0 yapmak için. Sonra Motherboard biosuna girdim burdan raid mode seçtim yalnız ssd'lerden 2'si gürünüyor. 2'si gözükmüyor neyse save deyip biostan çıktım. Ctrl ı yapıp raid yerine geldim. Burda da 2 ssd görünüyor onları yaptım geri kalanlara yapamadım. Denemediğim yol kalmadı. Neden 4 adet ssd görünmüyor raid yerinde?

Merhaba,
Anakartının markasını modelini yazmayı unutmuşsun. Sorunun kaynağı bağladığın sata disklerin farklı sata kontrolcülerine bağlı olması olabilir. Sırası ile bağlamayı dene. Dediğim gibi anakart marka modeli belirtirsen daha çok yardımcı olabiliriz.

Evet dediğiniz gibiymiş kontrolcü farklıymış. Biri intel diğeri marvell driverları yükledim sorun ortadan kalktı ama intel ile marvell kontrolcüsü ayrı ayrı gördü bunların 4 dünü birleştiremiyorum. Ana kart modeli Asus Maximus İV Extreme.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı