4 ayda YDT+TYT yetişir mi?

Arda Alpaslan

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, ben universite sinavina hazirlaniyorum dil öğrencisiyim. İstediğim bölümün TYT netleri çok da yuksek degil. Ortalama 30 Türkçe 8 mat 15 sosyal 2 fen yapmam gerekiyor. Ancak YDT 70 istiyor. Benim temelim var. Calissam anlarim yani o konuda sıkıntı yok ama erteleye erteleye 4 ay kaldi ve yapamayacakmisim gibi hissediyorum. Normalde ingilizcem iyidir ama dikkat eksikliğim var ufak bir detayı goremedigin icin 10 bazen 15 net kacirabiliyorum YDT de. Netlerim 30-35 arasi Türkçem 25 fen 1-2 arasinda gidip geliyor beleş sorulari cozuyorum. Sosyalimde 10 civari ama matematigim tam bir rezalet. Genelde boş birakiyorum cunku yapsamda 3 yanlış 1 dogruyu goturuyor mantigi yuzunden sinavin sonunda gene 1 2 netlere yapisiyorum o yuzden bakmiyorum bile. Sizce yogun bir tempoyla calisirsam 4 ayda yetistirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT'de 30 netten 55 nete çıkman gerekiyor, bence matematik ve fende belirli konuları öğrenirsen matematikte 10-15 neti, fende ise 7-8 neti çok rahat yaparsın. Sosyalden de coğrafya konularını öğrenip diğer dersler için de her gün branş denemesi çözüp yanlışların üstünden gitmen işe yarar. YDT'de de 65-70 yapıyorsan yine günlük deneme temposuna geçince dikkat hataların azalır. Bence sıkı çalış derim, 4 ayda bu hedefe ulaşman mümkün.

Düzenli olarak paragraf çözün. Muhtemelen dil bilgisi bilmiyorsunuz, çalışın derim çünkü kısadır. İsterseniz hızlıca biter. Bu şekilde Türkçe netlerinizi arttirabilirsiniz. Matematikte en temel soruları bile yapamayıp 5-10 net cikaramiyorsaniz açıkçası işiniz zor. Matematik olmadan çok zor çünkü net yükseltmek. Fen tarafına gelince, TYT Kimya müfredatı diğer fen derslerine göre oldukça kısa ve kolay. Kimyaya odaklanın derim. Ayrıca ezberiniz iyiyse Biyolojiden de netler getirebilirsiniz. Fizik zor bir ders yetişmez. Her sene çıkan kuvvet ve hareket sorularına bakmakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı