4 ayda YKS biter mi?

kureklahmacuq

Centipat
Daha fazla  
Hocam ben bir saçmalık yapıp çalışmadım. Şimdi abandım orası ayrı konu. Sizce 4 ayda YKS'yi kazanmam mümkün mü? Yani ben sayısalcıyım fakat 2 yıllık da olabilir diye düşünüyorum. Sonrasında DGS ile dikey geçiş yaparım. 2 yıllık üniversiteler iyi midir yani bir rezillik durum var mı? Not: MTOK ile gireceğim.

Hocam ben bir saçmalık yapıp çalışmadım. Şimdi abandım orası ayrı konu. Sizce 4 ayda YKS'yi kazanmam mümkün mü? Yani ben sayısalcıyım fakat 2 yıllık da olabilir diye düşünüyorum. Sonrasında DGS ile dikey geçiş yaparım. 2 yıllık üniversiteler iyi midir yani bir rezillik durum var mı? Not: MTOK ile gireceğim.

MTOK hala duruyor mu ya keşke en başından çalışsaydın. 4 ayda olabilirde olmayabilirde bu sana bağlı bir durum ben iki yıllık mezunum rezillik bir durum yok son olarak da @enes_yldrm_1 adlı arkadaşın dediği gibi DGS kolay değil ancak gideceğin bölümede bağlı biraz.

O zaman kusura bakma ama DGS ile zor ben 6 yıl önce girmek istediğimde gazi bilgisayar mühendisliği 350 puan istiyordu gerisi sen düşün.

Olmazsa mezuna bırakacağız hocam yapacak bir şey yok ama ben yine de elimden geleni yapacağım.

O zaman kusura bakma ama DGS ile zor ben 6 yıl önce girmek istediğimde gazi bilgisayar mühendisliği 350 puan istiyordu gerisi sen düşün.

Mtok her türlü mezuna kalsam da geçerli oluyormuş zaten.

DGS sayısalda ilk 80'e girmiş biri olarak söylüyorum ki sınav aslında zor değil ancak 2 yıllık ortalamanı yüksek tutman gerekiyor. Gideceğin 2 yıllık okul da belli başlı okullar olmalı yoksa sadece DGS için geçen 2 yılın olur hiçbir şey katamazsın kendine. Ben senin yerinde olsam Elektrik gibi bir 2 yıllık bölüm tercih ederim çok fazla 4 yıllık bölüme geçebiliyor.

Sonrasında DGS ile dikey geçiş yaparım.
Hep söyledim hala da söylüyorum, DGS öyle basit bir süreç değil. Bana kalırsa YKS'den daha zor çünkü hem bölüm dersleri hem de DGS birlikte çok zor yürüyor, arkadaşımdan biliyorum. Son 4 ayda düzenli ve yoğun çalışmayla da YKS yetişir elbette, ama olmazsa mezuna kal DGS'ye benim tavsiyem bulaşma. Üstelik bilgisayar mühendisliğinde çok daha zor, kontenjanlar sınırlı.

DGS yapı olarak evet kolay bir sınav ama herkese kolay ve en iyisinin en iyisini yapmanız gerekiyor derece olarak.

Sıfırsanız imkanı yok. Ama elinizden geleni yapın. Birkaç konu elerseniz 200.000 altında sıralama yaparsınız diye düşünüyorum.

Hem DGS işi garanti değil. Not ortalamasının baya önemi var. Aptal hoca denk gelir not ortalamanızın içinden geçerse pek şansınız kalmaz. Çok hikaye duydum öğrenci arkadaşlarımdan öyle. Aynı sınav kağıdını verip farklı puanlar alanlar.

Sıfırsanız imkanı yok. Ama elinizden geleni yapın. Birkaç konu elerseniz 200.000 altında sıralama yaparsınız diye düşünüyorum.

Hem DGS işi garanti değil. Not ortalamasının bayağı önemi var. Aptal hoca denk gelir not ortalamanızın içinden geçerse pek şansınız kalmaz. Çok hikaye duydum öğrenci arkadaşlarımdan öyle. Aynı sınav kağıdını verip farklı puanlar alanlar.

200, 250 bin MTOK için gerekli olan sıralamam.

Geri
Yukarı