4. ekran kartı ile B460-PRO sistem başlamıyor

omertheacar

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese selamlar,

Yaklaşık iki gündür yaşadığım ve çözümleyemediğim bir problem ile alakalı bilginize danışmak istiyorum.

Aşağıda yazdığım sistemi kurdum, 4 ekran kartını taktığımda sistem görüntü vermiyor ve başlatılamıyor.

- Ekran kartlarını tek tek diğer bilgisayarımda denedim ve herhangi bir sorun olmaksızın çalışıyor.
- Aşağıda listelediğim herhangi bir ekran kartını söktüğümde sistem normal şekilde başlatılıyor.
- Power Supply yetersiz olabilme olasılığına karşı 1650W bir PSU ile denedim sonuç yine de aynı.

Anakart: ASUS TUF GAMING B460-PRO (Wi-Fi)

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3-10100F CPU @ 3.60GHz

SSD: ATA KIOXIA-EXCERIA S 240GB

Power Supply: GAMETECH Gtp-750 80 Plus Gold Modüler Pro Serisi Power Supply

Ekran kartları:
1X ASUS DUAL Radeon RX580 OC 8GB
1X MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC 8GB
1X Sapphire RX 580 PULSE 256 Bit GDDR5 8 GB
1X ASRock RX580 8GB Gaming D O.C 256Bit

RAM: 2x8GB RAM.

Saygılarımla, iyi günler.

Konuyu gördüğümden beri sadece bunu araştırmaya verdim kendimi ancak çok sonuç alamadım.
Bulabildiklerim şunlar;

Sanırsam birden fazla Crossfire yapabilmek istiyorsak, ekran kartımız Crossfire değil, CrossfireX'i desteklemeli.
Kaynağım: Amd Crossfire & CrossfireX Nedir? Nasıl Yapılır?

Öte yandan RX580'e döndüğümüzde ise ekran kartının destekleri arasında CrossfireX yer almıyor.
Kaynağım: https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-rx-580
1638528684561.png

Anladığım kadarıyla da 4 adet RX580 ile CrossfireX yapamazsınız.
Yalnızca tek Crossfire destekliyor.

Eğer yanlış olan bir yer varsa belirtebilirsiniz.
Konuyu takipteyim.

@Recep Baltaş
Kimi etiketleyeceğimi bilmediğim için sizi etiketliyorum, muhtemelen bir yardımınız dokunur.

Konuyu gördüğümden beri sadece bunu araştırmaya verdim kendimi ancak çok sonuç alamadım.
Bulabildiklerim şunlar;

Sanırsam birden fazla Crossfire yapabilmek istiyorsak, ekran kartımız Crossfire değil, CrossfireX'i desteklemeli.

Öte yandan RX580'e döndüğümüzde ise ekran kartının destekleri arasında CrossfireX yer almıyor.

Yalnızca tek Crossfire destekliyor.

Konuyu takipteyim.
+arkadaşa ek olarak slotlarla da ilgili olabilir.

Adsız.png

Mining için mi kurdunuz?
Evet, 10 gün kadar önce konuda belirttiğim sistemi çalıştırabilmiştim. Daha sonrasında tahtadan bir şey uydurup kartlar arası mesafeyi arttırmak istedim ve kurduğumda hangi 4. kartı takarsam takayım başlatamadım.
Bulabildiklerim şunlar;

Sanırsam birden fazla CrossFire yapabilmek istiyorsak, ekran kartımız CrossFire değil, CrossfireX'i desteklemeli.

Öte yandan RX580'e döndüğümüzde ise ekran kartının destekleri arasında CrossFireX yer almıyor.

Yalnızca tek CrossFire destekliyor.

Konuyu takipteyim.

@Recep Baltaş
Kimi etiketleyeceğimi bilmediğim için sizi etiketliyorum, muhtemelen bir yardımınız dokunur.

Selamlar,
Öncelikle yorumunuz ve alakanız için teşekkür ederim.
Listede belirttiğim donanım parçalarını 10 gün kadar önce çalıştırabilmiştim. Daha sonrasında düzene sokup kartlar arasındaki sıcaklığı minimize edebilmek adına tahtadan bir iskelet oluşturup aralarını açtım ve sistemi çalıştırmayı denediğimde konuda belirttiğim garip sorunu yaşadım.

Herhangi üç ekran kartını taktığımda sorunsuz açılıyor, 4. kartı ilave ettiğimde sisteme görüntü aktarmıyor ve açılmıyor.

Not: CrossFire ile alakalı herhangi bir bilgiye sahip değilim. Araştıracağım.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı