4 GB DDR4 2133 MHz RAM önerisi

Sefaburhan

Centipat
Grafik tasarım çalıştığım masaüstü bilgisayarımın halihazırda 4 GB RAM belleği var. Fakat yeterli gelmiyor. 4 GB daha takmayı düşünüyorum.

Takılı RAM: Samsung 4 GB DDR4 1RX8 PC4- 2133P-UA0-10.

Anakart: HP 8061.

İnternette kısa bir araştırma yaptım elimdeki ürünün aynısını yerli satıcılarda bulamadım. Yurtdışından alışveriş yapmak istemiyorum. Elimdeki RAM belleğin yanına hangi ürünü koymamı tavsiye edersiniz. Fiyat üst limitim 200 TL. Zorlarsak 50 TL daha belki :)

Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ile ilgili bilgi bulamadım fakat DDR4 ise hem bütçeyi 200 küsür TL ye çıkartıp hem de neden elinizdekine muadil arıyorsunuz? 200 TL civarında 3000 MHZ 8 GB bellek bulmanız çok kolay. Yoğunluk sebebi ile açılmıyor fakat Corsair 3000MHZ 8 GB N11 de 189 TL şu anda. Anakart desteğini araştırıp bir bakının isterseniz.

Anakart ile ilgili bilgi bulamadım fakat DDR4 ise hem bütçeyi 200 küsür TL ye çıkartıp hem de neden elinizdekine muadil arıyorsunuz? 200 TL civarında 3000 MHZ 8 GB bellek bulmanız çok kolay. Yoğunluk sebebi ile açılmıyor fakat Corsair 3000MHZ 8 GB N11 de 189 TL şu anda. Anakart desteğini araştırıp bir bakının isterseniz.
Vatanda falan baktım hocam 8 gb olanlar pahalıydı ondan 4 düşündüm. mağazadan teslim almak her zaman tercihim. Ayrıca ana karta uyumlu olup olmadığını nereden öğrenirim. Dediğim gibi yerli kaynak bulamadım. Uyumluysa bahsettiğiniz ürünü almak mantıklı geliyor.
anakartın modelini buldum HP - ms 7957. peki buna kaç mhz ye kadar RAM takılabileceğini nereden öğrenebilirim. ddr4 diyor internetteki bilgilerinde. mhz değeri göremedim.

Son düzenleme:
Takılı olan bellek için yazdığınız detaylardan eminseniz zaten anakartın DRR4 olduğu anlaşılıyor. Ayrıca bulduğum kaynaklar ne derece doğrudur emin olmamakla birlikte DDR4 olduğu ve 32GB a kadar bellek desteği olduğu söyleniyor. MHZ olarak bir detay bulamamış olsam da en kötü senaryo aldığınız 3000 MHZ bellek sistemin geri kalanına ayak uydurup anakart 2133 MHZ destekliyorsa o değerde çalışacaktır. 2133 MHZ belleklerinde fiyat olarak 3000 MHZ den farkı olmadığı düşünülürse aslında böylesi daha iyi diye düşünüyorum. En azından ileride sistem değişikliğinde kullanabileceğiniz bir donanımınız olur. Fakat yine de söylediklerimi doğrulayabilecek bir kişiden daha yorum almak da fayda var. İş yerinde sıkış tepiş zaman aralığında bir hataya sebep olmak istemem.

Takılı olan bellek için yazdığınız detaylardan eminseniz zaten anakartın DRR4 olduğu anlaşılıyor. Ayrıca bulduğum kaynaklar ne derece doğrudur emin olmamakla birlikte DDR4 olduğu ve 32GB a kadar bellek desteği olduğu söyleniyor. MHZ olarak bir detay bulamamış olsam da en kötü senaryo aldığınız 3000 MHZ bellek sistemin geri kalanına ayak uydurup anakart 2133 MHZ destekliyorsa o değerde çalışacaktır. 2133 MHZ belleklerinde fiyat olarak 3000 MHZ den farkı olmadığı düşünülürse aslında böylesi daha iyi diye düşünüyorum. En azından ileride sistem değişikliğinde kullanabileceğiniz bir donanımınız olur. Fakat yine de söylediklerimi doğrulayabilecek bir kişiden daha yorum almak da fayda var. İş yerinde sıkış tepiş zaman aralığında bir hataya sebep olmak istemem.
biraz daha araştırdım ve 2133 MHz ye kadar destekliyormuş anakartım. 3000 taksamda 2133 olarak çalışacak yani. genelde 2 slottada aynı ürün olması tavsiye ediliyor ondan dolayı açtım konuyu bilmediğim birşey akıl almak en iyisi dedim. teşekkürler büyük ölçüde aklımda bişeyler oluştu.
Linkteki ürünün siparişini verdim teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı