4 GB RAM 2.94 GB Gözükme Sorunu - Windows x64

TECHNOPAT#FAN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarımda cok uzun zamandır cozemediğim bazı olaylar var, umarım yardımcı olursunuz.
4 GB RAM'i 2.94 GB olarak görüyor. BIOS'um Award Moduler v6.00PG.
  1. "msconfig"e girdim değiştirdim ama yine sonuç aynı.
  2. BIOS güncellemeyi denedim yapamadım (güncellemeyi bilmiyorum desek daha doğru).
  3. BIOS'tan RAM ayarı dediler "memory remap feature" olmadı.
  4. Kendim biraz kurcaladım yapamadım.
  5. 64 Bit Windows formatı attım yine yok.
Kısacası en tez zamanda yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun genelde şu sebeplerden kaynaklanır:
  • Çok eski anakartlarda BIOS veya yonga seti 4 GB bellek adresleyemez.
  • İki farklı bellek modülü varsa ikisinden biri bozuktur veya birisi anakart ile uyumsuzdur.
Award Moduler v6.00PG serisi BIOS'a sahip anakartlar 2008'den kalma, yani 8 sene öncesi. Bu durumda bellek sorunu yaşıyor olmanız normal. Belki BIOS güncellemesi fayda edebilir ama pek sanmıyorum. Sistemi yenileme vakti gelmiş.

BIOS u güncellemek için link atarmısınız ? Ben yinede deneyim bu arada dxdiagdan baktıgımda yonga seti yok gösteriyor ve anakartım ise Model VM900M .

Bu sorun genelde şu sebeplerden kaynaklanır:
  • Çok eski anakartlarda BIOS veya yonga seti 4 GB bellek adresleyemez.
  • İki farklı bellek modülü varsa ikisinden biri bozuktur veya birisi anakart ile uyumsuzdur.
Award Moduler v6.00PG serisi BIOS'a sahip anakartlar 2008'den kalma, yani 8 sene öncesi. Bu durumda bellek sorunu yaşıyor olmanız normal. Belki BIOS güncellemesi fayda edebilir ama pek sanmıyorum. Sistemi yenileme vakti gelmiş.
BIOS u güncellemek için link atarmısınız ? Ben yinede deneyim bu arada dxdiagdan baktıgımda yonga seti yok gösteriyor ve anakartım ise Model VM900M .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı