4 GB RAM 2 GB gözükme sorunu

ASDX12345

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarimda 4GB RAM var. Bilgisayar 4GB RAM olarak goruyo ama kullanilabilir 2GB yazior.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ne kadar ihtiyaç duyarsa o kadar alır diye biliyorum.

"GTX 970 gibi güçlü GPU’lar 4 GB veri işleyebilirken Intel HD Graphics gibi Onboard çözümler 512 MB’tan fazla veriyi işleyemezler. Bu bağlamda “HD Graphics’e 4 GB bellek ayırayım, mükemmel performans elde ederim” gibi bir durum söz konusu olamaz." HD Graphics RAM Yükseltme Rehberi'nden.

"GTX 970 gibi güçlü GPU’lar 4 GB veri işleyebilirken Intel HD Graphics gibi Onboard çözümler 512 MB’tan fazla veriyi işleyemezler. Bu bağlamda “HD Graphics’e 4 GB bellek ayırayım, mükemmel performans elde ederim” gibi bir durum söz konusu olamaz." HD Graphics RAM Yükseltme Rehberi'nden.
Ben CPU-Z'den baktığım zaman bazen 2 GB gözüküyor bazen 1 GB. Değişebiliyor yani.

Kardeşim 32 bit kullanıyorsan olabilir.4Gb ramin varsa 64 bit işletim sistemi kullanacaksın.
Çalıştır>msconfig>önyükleme>gelişmiş seçenekler>bellek üst sınırını 2048 yapmadıysan 64 bit işletim sisteminde 4gb olarak gözükmeli.
Bu arada benim bilgisayarda 8gb ram var.Eğer mavi kabloyu ekran kartına bağlarsam 8gb yazıyor ama diğer işlemcinin ekran kartına bağlayınca 7.89 gb yazıyor.
Çok fark etmiyor dahili ekran kartı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı