Çözüldü 4 GB RAM 3.5 GB kullanılabilir

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

INonOmpiontentI

Kilopat
Makaleler
1
Banada yardım edin sistemim bu;
  • R7 240 2 GB OC
  • AMD A6 6400K APU (HD 8470D)
  • ASUS A58M-E
  • HI LEVEL DDR3 1600MHz 4 GB RAM
  • 350W PSU
  • 1 TB HDD

İşlemci ile Dual grapichs yapacaktım sistemimi, sonra ayarlarken bir hâta yaptım ve 2 GB RAM verdim işlemciye. Sonra 2 GB RAM kaldı. Daha sonra yapmaya çalışırken 3.5GB RAM aldım. 4 GB RAM 3.5 GB kullanılabilir ama APU çalışma sistemini iptal etmiştim, hâla RAM gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM'de tamir olmaz, değişim olur. Hi-Level o kadar iyi bir firma mı? Hiç sanmıyorum. Ne idüğü belirsiz ürünler satan bir firma.

Yine sorun var muhtemelen ama garip bir şey oldu. Şu an 3.9 GB kullanılabilir yazıyor quick CPU indirdim Memory kısmına girip temizleye bastım. Sonra PC'yi kapatıp fiziksel olarak temizledim ve şu an 3.9 GB kullanılıyor. PC'yi değişitirmeye karar verdim inşallah yazın R3 2200G'li bir sistem toplayacağım. Kanalınızda R3 2200G'li 16 GB RAM'li bir sistem toplar mısınız? PSU+HDD+kasa hazır şu an.
Burda da 3.5 GB.

1588772055830.png

Başka bir bellek takın. Hi-Level'ın arızalı olma ihtimali en büyük seçenek şu anda. Zaten fason bir mal. Dediğim gibi çipi bile belli değil.

Tamamdır yeni PC toplamış kuzenimin eski RAM'lerini deneyeceğim. Bir de anakart slotunun arzalı olma ihtimali var mıdır diğer slota takıp denemedim?

RAM'de tamir olmaz, değişim olur. Hi-Level o kadar iyi bir firma mı? Hiç sanmıyorum. Ne idüğü belirsiz ürünler satan bir firma.

Yine sorun var muhtemelen ama garip bir şey oldu. Şu an 3.9 GB kullanılabilir yazıyor quick CPU indirdim Memory kısmına girip temizleye bastım. Sonra PC'yi kapatıp fiziksel olarak temizledim ve şu an 3.9 GB kullanılıyor. PC'yi değişitirmeye karar verdim inşallah yazın R3 2200G'li bir sistem toplayacağım. Kanalınızda R3 2200G'li 16 GB RAM'li bir sistem toplar mısınız? PSU+HDD+kasa hazır şu an.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı