4 GB RAM, Kullanılabilir Miktar 2 GB

Aynı RAM almaya dikkat ettim hatta MHz'sine kadar aynıydılar. HILEVEL'in RAM'leri. BIOS Sürümü ise F1. Sitelerinde baktığımda en son zaten F1 sürümü. Yani güncelleme yoktu.

Aynı RAM olması bir anlam ifade etmiyor. MHz aynı olun, CL aynı olsun, isterse model numarası bile aynı olsun, içindeki çip farklı olabiliyor ki başımıza geldi. O yüzden, kesin sonuç için kit almanız lazım,2 x 4 GB gibi.

Aynı RAM olması bir anlam ifade etmiyor. MHz aynı olun, CL aynı olsun, isterse model numarası bile aynı olsun, içindeki çip farklı olabiliyor ki başımıza geldi. O yüzden, kesin sonuç için kit almanız lazım,2 x 4 GB gibi.
Maksimum 4 gb destekliyor anakartım şuanlık ekran kartı için bütçe topluyorum ve ufak bütçeli AMD için. Benim için önerebileceğiniz giriş seviyesi anakart var mıdır, uygun fiyatlı?

İlginç bir durum. CPU Z'de, ve aslında Windows'un kendisi de 4GB olarak tanımış. Recep Bey'in de belirttiği gibi dual çalışmayı engelleyen bir durum olabilir. RAM'leri dual çalışamayacak şekilde farklı slotlara takarsanız 4GB kullanılabilir oluyor mu? Onun haricinde eğer BIOS güncellemesi varsa mutlaka uygulayın. Son çare olarak BIOS sıfırlayabilirsiniz, standart ayarlara dönünce çok bir problem yaşamazsınız.

Bios yeni bir güncelleme almamış zaten F1 son sürüm. ve bende 2 tane ram slotu var.
Arkadaşlar çözüme halen kavuşamadım. Bilen var mı ?

Son düzenleme:
BIOS yeni bir güncelleme almamış zaten F1 son sürüm. Ve bende 2 tane RAM slotu var.
Arkadaşlar çözüme halen kavuşamadım. Bilen var mı?

Bende de aynı sorun vardı Hi-Level gibi rezalet bir marka kulanıyorum quickcpu indirdim Memory kısmından temizleye bastım sonra PC'nin fiziksel olarak içini temizleyip açtım 3.9 kullanılıyordu 3.5'den 3.9'a çıkardım 400 MB kârdayız.

Geri
Yukarı