4 GB RAM 8 ya da 12 GB nasıl yapılır?

Hocam eski bilgisayar olduğunu düşünüyorum 2 tane slot varsa 2+2 takılmıştır Görev Yöneticisi'nden slot sayısına ve doluluğuna bakar mısınız?
Performans sekmesinden belleğe basacaksınız

Dosya Ekleri

• sss.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 20

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-02-17 010059.png
    9,5 KB · Görüntüleme: 24
Sisteme tek RAM'mi takılı bu arada, arkadaşın sorduğu gibi? 2x2 şeklinde de olabilir.

Ben de pek performans artışı sağlamayacağını söylüyorum ama konu sahibi takmak istiyor arkadaşlar yapacak bir şey yok.

Hocam eski bilgisayar olduğunu düşünüyorum 2 tane slot varsa 2+2 takılmıştır Görev Yöneticisi'nden slot sayısına ve doluluğuna bakar mısınız?
Performans sekmesinden belleğe basacaksınız

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-02-17 010748.png
    2,9 KB · Görüntüleme: 21
Hocam 4 yuva var 1 tanesine 4 GB bellek takılmış
Aynı değerlerde bellek takabilirsiniz fakat işlemcinizden dolayı pek performans artışı yaşamazsınız.

Hocam 4 yuva var 1 tanesine 4 GB bellek takılmış
Aynı değerlerde bellek takabilirsiniz fakat işlemcinizden dolayı pek performans artışı yaşamazsınız.
evet 4 anakartım en fazla 12 gb ram kapasitesine sahip sanırım 8 gb ramın yeterli olcagını düşünüyorum sizlerin fikirleriyle

Bilgisayarda mobil işlemci var ama "Masaüstü Bilgisayar" kategorisinde.

Bu bir laptop mu masaüstü mü hocam? Anlamadım ben hala. Yoksa laptop anakartı kullanan bir masaüstü mü...

Bilgisayarda mobil işlemci var ama "Masaüstü Bilgisayar" kategorisinde.

Bu bir laptop mu masaüstü mü hocam? Anlamadım ben hala. Yoksa laptop anakartı kullanan bir masaüstü mü...
hocam pek anlamadım ama laptop bu

İlk defa 4 adet RAM slotu olan bir laptop anakartı görüyorum. Bir yanlışlık yoksa orada eğer. 12 GB maksimum RAM olacağını sanmıyorum bu arada. 4-8-16 şeklindedir bu Xeon tarzı bir işlemci değil çünkü 3 RAM slotu olsa 12 olabilir diyeceğim de...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…