4 GB RAM 8 ya da 12 GB nasıl yapılır?

Hocam eski bilgisayar olduğunu düşünüyorum 2 tane slot varsa 2+2 takılmıştır Görev Yöneticisi'nden slot sayısına ve doluluğuna bakar mısınız?
Performans sekmesinden belleğe basacaksınız

Dosya Ekleri

• sss.png
    sss.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 20
Yani 4 yeterli hocam sistem için, 8 de bir tık iyileşme olabilir, onboard için destek olacağından. Fakat yani o kadar az olur ki değmez bence. Laptop mu bu? Celeron 1000M mi yani işlemci? Anakart çok önemli. 12 yapamayabilirsiniz mesela, anakart desteklemiyorsa eğer.
Yani 4 yeterli hocam sistem için, 8 de bir tık iyileşme olabilir, onboard için destek olacağından. Fakat yani o kadar az olur ki değmez bence. Laptop mu bu? Celeron 1000M mi yani işlemci? Anakart çok önemli. 12 yapamayabilirsiniz mesela, anakart desteklemiyorsa eğer.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-02-17 010059.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-17 010059.png
    9,5 KB · Görüntüleme: 24
Sisteme tek RAM'mi takılı bu arada, arkadaşın sorduğu gibi? 2x2 şeklinde de olabilir.

Ben de pek performans artışı sağlamayacağını söylüyorum ama konu sahibi takmak istiyor arkadaşlar yapacak bir şey yok.

Hocam 4 yuva var 1 tanesine 4 GB bellek takılmış
Aynı değerlerde bellek takabilirsiniz fakat işlemcinizden dolayı pek performans artışı yaşamazsınız.

İlk defa 4 adet RAM slotu olan bir laptop anakartı görüyorum. Bir yanlışlık yoksa orada eğer. 12 GB maksimum RAM olacağını sanmıyorum bu arada. 4-8-16 şeklindedir bu Xeon tarzı bir işlemci değil çünkü 3 RAM slotu olsa 12 olabilir diyeceğim de...

Yeni konular

Geri
Yukarı