4 GB RAM 8 ya da 12 GB nasıl yapılır?

Hocam laptopta 4 yuva pek olmaz benim bildiğim Görev Yöneticisi yanlış gösteriyor olmalı. Cpu-Z programı ile bakmak daha garanti olur bence.

İlk defa 4 adet RAM slotu olan bir laptop anakartı görüyorum. Bir yanlışlık yoksa orada eğer. 12 GB maksimum RAM olacağını sanmıyorum bu arada. 4-8-16 şeklindedir bu Xeon tarzı bir işlemci değil çünkü 3 RAM slotu olsa 12 olabilir diyeceğim de...
youtubede araştırdım ilk rakamla raminizi çarpıyor kaç cıkıyorsa o kadar kapasitesi oluyor mesala bende 3 gözüküyodu bende 4 le carptım

Hocam nacizane tavsiyem RAM takviyesi yapmamanız eğer yapacaksanız 12 GB'a yükseltmeyin 4 GB daha alın 8 GB yapın yeterli olacaktır.

İlk defa 4 adet RAM slotu olan bir laptop anakartı görüyorum. Bir yanlışlık yoksa orada eğer. 12 GB maksimum RAM olacağını sanmıyorum bu arada. 4-8-16 şeklindedir bu Xeon tarzı bir işlemci değil çünkü 3 RAM slotu olsa 12 olabilir diyeceğim de...
hm hocam peki benim bu işlemciyi değistirme sansım varmıdır

Casper Nirvana CN.HB1000A Intel Celeron 1000M 1.8GHz 4GB 320GB​

Bu olabilir mi?
evett evet bu

Laptop gibi görünüyor. Laptop ise 12 GB yapamayabilirsiniz. 4 GB bazen yetersiz kalabiliyor. 8 GB bu sistemle oynanabilecek oyunlar ve günlük kullanım için fazlasıyla yetecektir diye düşünüyorum. Tavsiyem 4x4 8 GB yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı