4 GB RAM ile Ubuntu kasar mı?

Koskoca Windows varken Ubuntu neya.

Önceden Windows kullanıyordum sonra sıkıcı geldi hala diğer bilgisayarımda oyun oynamak için Windows kullanıyorum bu bilgisayarım eski olduğu için genelde Linux kullanıyorum ama Ubuntu'yu Linux'a adm attığımdan beri hep merak etmişimdir. Mesela şu an Linux Mint kullanıyorum
Çok memnunum uyumluluk Windows kadar değil ama performans olsun görünüş olsun Windows'tan daha güzel.

Önceden Windows kullanıyordum sonra sıkıcı geldi hala diğer bilgisayarımda oyun oynamak için Windows kullanıyorum bu bilgisayarım eski olduğu için genelde Linux kullanıyorum ama Ubuntu'yu Linux'a adm attığımdan beri hep merak etmişimdir. Mesela şu an Linux Mint kullanıyorum
Çok memnunum uyumluluk Windows kadar değil ama performans olsun görünüş olsun Windows'tan daha güzel.
Ozaman kullanın tabi.
Başka kurmak isterseniz olarak fedora öneririm.

Son düzenleme:
Ben Ubuntu kullanıyorum. 4 GB RAM var. Yani diyelim aniden RAM miktarı tamamını kullanırsanız aniden donuyor. Yeniden başlatılması gerekiyor. Ancak düğme basarak resetlenebiliyor. Fırsatım olursa Windows artık geçeceğim.
Son olarak Ubuntu çok sorunlarla karşılaşıyorum. Windows kullandığım zamanları özlüyorum.

Yani diyelim aniden RAM miktarı tamamını kullanırsanız aniden donuyor. Yeniden başlatılması gerekiyor. Ancak düğme basarak resetlenebiliyor.

Aslında bir süre beklerseniz bilgisayar kendine gelecektir. Bekleme süreniz kullandığınız diske göre değişecektir, SSD kullanıyorsanız kısalacaktır.

Fırsatım olursa Windows artık geçeceğim.
Son olarak Ubuntu çok sorunlarla karşılaşıyorum.

Geçmeden önce farklı bir dağıtım ve masaüstü ortamı deneyebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba. İşletim sistemlerine merağım var şu an Linux Mint kullanıyorum Kubuntu geçmeyi düşünüyordum ama Ubuntu minimum 4 GB RAM istiyormuş. Bilgisayarımda 4 GB RAM var Ubuntu hoşuma giden bir işletim sistemi. Bu sistemde kasar mı?
Bilgisayar özellikleri:
4 GB RAM.
i3 işlemci.
AMD ekran kartı (tam bilmiyorum sadece markasını biliyorum)
Sizce Ubuntu geçeyim mi?
Şu an ölmüş, senin bilgisayarına göre ekran kartı eksiği olan (Intel HD Graphics'e sahip) bir bilgisayarla Ubuntu 20.04 LTS'yi sıfır kasma ile çalıştırarak cevap yazıyorum. Yeterli bir cevabı nasıl vereceğimi emin olun bilemedim. 😅

Geri
Yukarı