4 GB RAM ile Windows 10 kullanılır mı?

Öyle oyun bağımlısı birisi değilim. Genellikle tarayıcıdan video izlerim haber falan pek oyun oynadığım söylenmez. Peki Windows 10 Home Single Language gereksiz servisleri kapatırsam 1 GB'a kadar düşer mi? Windows 8.1 Pro'da 900 MB RAM kullanımını gördüm çünkü :D.

Sanmıyorum ben bayağı şey yapmıştım anca 1.3 seviyelerine geldi bir uygulama kullanıyorum şu an RAM miktarı boştayken ben de 800 900 tüketiyor uygulamayı çalıştırıp RAM temizliği yapıyor ve 300 400 MB'lere düşüyor zararlı mı zararsız mı bilemem ama bunun için konu açmayı düşünüyorum birazdan.

Sanmıyorum ben bayağı şey yapmıştım anca 1.3 seviyelerine geldi bir uygulama kullanıyorum şu an RAM miktarı boştayken ben de 800 900 tüketiyor uygulamayı çalıştırıp RAM temizliği yapıyor ve 300 400 MB'lere düşüyor zararlı mı zararsız mı bilemem ama bunun için konu açmayı düşünüyorum birazdan.

Konuda bir arkadaş Windows 10 LTSB sürümünü önerdi bu sürüm nasıl?

Konuda bir arkadaş Windows 10 LTSB sürümünü önerdi bu sürüm nasıl?

O sürümü de denedim hatta Home yerine onun ISO dosyasını indirdim bir ara geçmeyi düşünüyorum pek bir fark yok gibi ama çoğu şey kaldırılmış arınmış saf bir Windows 10 gibi düşünün performans konusun da artış görmedim ben kendi açımdan.

O sürümü de denedim hatta Home yerine onun ISO dosyasını indirdim bir ara geçmeyi düşünüyorum pek bir fark yok gibi ama çoğu şey kaldırılmış arınmış saf bir Windows 10 gibi düşünün performans konusun da artış görmedim ben kendi açımdan.

O zaman ben Windows 10 Home ISO dosyasını indiriyorum. Ayarlarla birlikte boşta RAM kullanımını düşürürüm.

Ben 2 GB RAM ile Windows 10 1507 sürümünü canavar gibi kullanıyordum. İstersen 1507 sürümüne bakabilirsin. Yeni sürümleri tavsiye etmem, çünkü daha fazla RAM ve disk kullanıyor.

O zaman ben Windows 10 Home ISO dosyasını indiriyorum. Ayarlarla birlikte boşta RAM kullanımını düşürürüm.

Zararlı mı bilmiyorum fakat mem reduct adına bir program var arka plan da çalıştırmanıza gerek yok 1 kere kullanıyorum ve direkt RAM 900ken 300'lere iniyor Defender arkada sürekli açık ve 80 90 MB tüketiyorken uygulamayı kullandığım da 1'e düşüyor o miktar dediğim gibi ben kullanıyorum şu anlık bir zararını görmedim ama bu kadar boşaltması bana biraz anormal geliyor kullanıp kullanmamak size kalmış tabii ki.

Ben bunu kullaniyorum Win 8'den daha hizli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı