4 GB RAM ile Windows 10 vs 11

Ht03n

Zeptopat
Celeron N4020 işlemcili bir laptop kullanıyorum. Günlük işler için hangi Windows sürümü daha hızlı olur 10 mu 11 mi 8.1 7 falan diyecekler varsa bu bilgisayarın grafik kartı UHD 600 8.1 ve altı desteklemiyor. Celeron N4020 2019 Kasım çıkışlı bir işlemci ona göre.

Windows 10 bile kasabilir size önerim Custom Windows yüklemektir.

ReviOS öneririm.

2 yıl ReviOS10 kullandım ve RAM kullanımı genelde boşda 1.5 GB ile 2.0 GB arasında gidiyordu. Sizin için en iyisi bu olacaktır Windows 10 çok RAM harcar pcnizi zorlamaya gerek yok.

Son düzenleme:
Bu işlemciyi tecrübe ettim zamanında adamlar sırf az enerji tüketsin diye 2007 model işlemcilerden güçsüz işlemci yapmışlar aklım almıyor. :)

4GB RAM her ne kadar sınır da olsa gündelik kullanımlar için iki işletim sistemine de yeter. Ancak Windows 10 kurmak daha mantıklı olacaktır.

SSD şart.

Celeron N4020 işlemcili bir laptop kullanıyorum. Günlük işler için hangi Windows sürümü daha hızlı olur 10 mu 11 mi 8.1 7 falan diyecekler varsa bu bilgisayarın grafik kartı UHD 600 8.1 ve altı desteklemiyor. Celeron N4020 2019 Kasım çıkışlı bir işlemci ona göre.

ReviOS10 gibi bir Custom ISO kurun veya Linux Mint kurun.

Linux Mint çok daha iyi bir tercih olacaktır hatta. Boşta 1GB RAM tüketiyor en ağır sürümü olan cinnamon bile ve Windows kullanıcıları için geliştirilmiş bir Linux dağıtımı.

O bilgisayar Windows 10'u zor kaldırır, en iyi seçenek Windows 8.1

İşlemci GPU'sunun 8.1 desteği yok hocam. Bir de onu geçtim 8.1 artık desteği kesilmiş bir işletim sistemi. Onun yerine Custom ISO kullanmak veya Linux Mint gibi bir Linux dağıtımı kullanmak daha mantıklı. Hem zaten Intel sürücüleri de kernel ile geldiğinden kolay kolay ek bir sürücü kurması da gerekmez.

Geri
Yukarı