4 GB RAM ile Windows 10 vs 11

Windows 10 ile 11 arasında ciddi bir performans farkı bulunmuyor. Eğer Windows 11'den memnunsanız kullanmaya devam edebilirsiniz. Eski sistemlerde Windows 10 bazı durumlarda daha kararlı çalışıyor; o nedenle Windows 10 önerdim ben size.

4GB RAM asla yetmez, kasar, ölür diyenlere itibar etmeyin.
Eğer 4 gb ram bir laptop kullanmasaydım itibar ederdim ama kullandığım ve bilgisayarımın 4 gb ram ve 11 ile ayrıca celeron ile rahat çalıştıgını gördüğüm için artık önemsemem

Rahat çalıştığı dediğiniz 1 adet sekme ise o zaman kullanın. Biz çoklu işlemler ve oyunlarda sıkıntı çıkaracağı için söyledik. Konuda belirtmediğiniz sebeplerden dolayı bizleri küçümsemeniz de komikmiş :D.

Rahat çalıştığı dediğiniz 1 adet sekme ise o zaman kullanın. Biz çoklu işlemler ve oyunlarda sıkıntı çıkaracağı için söyledik. Konuda belirtmediğiniz sebeplerden dolayı bizleri küçümsemeniz de komikmiş :D.
Şirketimizin sunucusuna bağlı Windows 10 Pro işletim sistemi yüklü 4GB RAM'li ve Celeron işlemcili bilgisayarında şirketin özel yazılımı ve Chrome'da yer yer 8-10 sekme ve Office programlarını yeri geliyor aynı anda kullanıyoruz.

Sandığınızdan daha akıcı çalıştığına emin olabilirsiniz.

Üstelik evimde aşağıda yazılı sistemi kullanıyorum. Yani aradaki dağlar kadar farkı en başta ben hissediyorum. Rahatsız edici bir kararsızlık durumu yaşamadığımı özellikle belirtmek isterim.

Şirketimizin sunucusuna bağlı Windows 10 Pro işletim sistemi yüklü 4 GB RAM'li ve Celeron işlemcili bilgisayarında şirketin özel yazılımı ve Chrome'da yer yer 8-10 sekme ve Office programlarını yeri geliyor aynı anda kullanıyoruz.

Sandığınızdan daha akıcı çalıştığına emin olabilirsiniz.

Üstelik evimde aşağıda yazılı sistemi kullanıyorum. Yani aradaki dağlar kadar farkı en başta ben hissediyorum. Rahatsız edici bir kararsızlık durumu yaşamadığımı özellikle belirtmek isterim.

Windows'u cok guzel ozellestirmis olmalisiniz. Ayni seviyelerde bir laptopum vardi fakat 4 GB RAM gercekten cileydi. 3 sekme aciyordum 4.ye tiklayinca fare bile kasiyordu.

Celeron N4020 işlemcili bir laptop kullanıyorum. Günlük işler için hangi Windows sürümü daha hızlı olur 10 mu 11 mi 8.1 7 falan diyecekler varsa bu bilgisayarın grafik kartı UHD 600 8.1 ve altı desteklemiyor. Celeron N4020 2019 Kasım çıkışlı bir işlemci ona göre.

Windows 10'u tavsiye ederim. SSD varsa sorun olmaz fakat HDD varsa yavaşlamalar olabilir.

Zamanında 2gb ramli pc ile windows 10 kullanıyordum ama eski sürümlerini eğer windows 10 son sürüm+update falan açarsan 6gbramli pc bile kaldırmaz.
Windows 10 iso dosyalarının editlenmişi oluyor "Windows 10 ghost spectre" gibi onları kullanabilirsin.

Windows'u cok guzel ozellestirmis olmalisiniz. Ayni seviyelerde bir laptopum vardi fakat 4 GB RAM gercekten cileydi. 3 sekme aciyordum 4.ye tiklayinca fare bile kasiyordu.
Özelleştirmiş olsaydım belirtirdim. SSD ile kullanıyorsanız 4GB RAM sıradan işler için yeterli oluyor.

Zamanında 2gb ramli pc ile windows 10 kullanıyordum ama eski sürümlerini eğer windows 10 son sürüm+update falan açarsan 6gbramli pc bile kaldırmaz.
Windows 10 iso dosyalarının editlenmişi oluyor "Windows 10 ghost spectre" gibi onları kullanabilirsin.
İş yerimde bütün güncelleştirmeler yapılmış şekilde Windows 10 Pro sürümünü 4GB RAM ile sorunsuz kullanabiliyorum.

RAM almalısınız, Windows 10 için 4 GB çok az.

Yeni konular

Geri
Yukarı