C# 4 GB RAM ile yazılım yapabilir miyiz?

Visual Studio ile geliştirme yapacağınızı varsayarak yorumumu yapıyorum. VS sistem gereksinimlerini C# sistem gereksinimleri gibi aktarmak çok da yanlış olmaz.

Şahsi deneyimlerime dayanarak, üniversitede 1. sınıfın ilk döneminde geliştirdiğimiz projeler, ufak olanlar 8GB'a yakın, yaptığımız en yüksek proje de geliştirme aşamasında 10-12GB RAM kullanıyordu. 4GB RAM'in sorun çıkaracağından hiç şüphem yok.
Hocam ne geliştiriyordunuz o kadar ram yiyecek?

Hocam ne geliştiriyordunuz o kadar ram yiyecek?
Tahminen bilgisayarın 32GB Ram'i olduğu için biraz boldan kullanıyordu ancak. Geliştirdiğimiz bazı yazılımlar şöyle: Ful işlevsel otopark, hastane, okul otomasyonları. Okul yemekhanesi için bir otomasyon. Çalışırken muhtemelen o kadar RAM tüketmiyordu zaten. 10-12 GB Ram yiyen için herhangi bir bilgi veremiyorum.

Dostlar sanırım 4 GB RAM'e sahip ya sıfır ya da ikinci el bir laptop alacağım. Yazılıma yeni başlayacağım, ilk algoritma sonra C# dili öğreneceğim. Emin olmak istiyorum, 4 GB RAM bir laptop bana bu kodlama dillerini öğrenirken sorun çıkartır mı? Yoksa rahat yapar mıyım?

Bir süreden sonra sorun çıkarır hocam. 8 almaya bakın.

4GB alsanız bile sonradan 4GB daha ekleyip en azından 8GB yapabileceğiniz bir laptop tercih etmeye çalışın. Bende C# ve VS için bir süre sonra yetersiz kalacağını düşünüyorum.

Dostlar sanırım 4 GB RAM'e sahip ya sıfır ya da ikinci el bir laptop alacağım. Yazılıma yeni başlayacağım, ilk algoritma sonra C# dili öğreneceğim. Emin olmak istiyorum, 4 GB RAM bir laptop bana bu kodlama dillerini öğrenirken sorun çıkartır mı? Yoksa rahat yapar mıyım?
Çok büyük veri setleri kullanmadığınız sürece orta/düşük RAM miktarı & CPU işinizi görecektir. Ancak bu yönde ilerlemek isterseniz Minimum 8, önerilen 16 GB DDR4 bir RAM kullanmanızı ve en az Intel için 6. nesil ve sonrası, AMD için Ryzen Serisinden 2. Nesil ve sonrası işlemcileri kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı