4 GB RAM isteyen oyunu 2GB RAM ile oynamak

Berk Ovalı

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sormak istediğim konu minimum 4gb ram isteyen oyunları 2gb ram ile açabilir miyim? Şuanlık bu sisteme upgrade yapmayı düşünmüyorum. Çünkü yakında yeni sistem toplayacağım. Sistemim;
2GB RAM
Pentium E5300 2.6GHz
GT 730 2GB 128 Bit

Mesela Farcry 3 minimum 4 gb ram istiyor. Ben yüklersem zaten low'da ve de 720p de oynayacağım. Sizce sorunsuz bir şekilde oynayabilir miyim ?
Şimdiden teşekkürler.

Kesin sorunsuz oynarsın diyemem, bende de 2 GB RAM var, far cry 3'ü low'de bile acayip kasmayla oynadım. 1-2 görev anca dayandım sonra sildim. Oynayamadığın oyunları yeni bilgisayarına sakla.

Oyunu açmayacağını sanmıyorum ama arada ani donmalar olabilir. 4GB RAM'le Watch Dogs oynarken oyun donup donup duruyordu, 8GB'a çıkardım, rahatladım. Aynı sorun başına gelebilir.

2 GB RAM olup da 2 GB RAM isteyen oyunu oynayamazsın sistem ve arka planda çalışan programlar yarısını götürüyor. Yani kullanılmayan 2 GB RAM istiyor sizden.

Bir sistem minimum 4GB ram istiyorsa bu yaklaşık olarak en az 2GB' sini kullanacak, gerekirse 4 ve üstünü kullanacak anlamı taşıyor. Sistem zaten 2GB' lik bir RAM' in 1GB' sini garanti alıyor yani çok zor bir ihtimal bu...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı