4 GB RAM önerisi

mücahit698

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese laptopumun RAM bilgileri bunlar. Slot #1 kısmına baktığımda boş gözüküyor ve bilgisayarımda 8 GB RAM'e kadar yükseltilebiliyormuş. Bir 4 GB'lik RAM daha almak istiyorum hangi RAM'i almalıyım, bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

spd.PNG

memory.PNG

DDR3L 1600 MHz 1.35V RAM almanız lazım. Takılı olan RAM'in aynısını bulamadım. Başka bir marka RAM alabilirsiniz aynı özelliklerde. Uyumsuzluk sorunu olabilir. Böyle bir durum olursa geri iade edersiniz.

Hiç rastlamadım öyle bir şeye.

Denediniz mi hocam? Ben da kanalında böyle bir şey gördüm ama inanmadım o yüzden hep diğeri ile aynı RAM almayı tavsiye ediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denediniz mi hocam? Ben da kanalında böyle bir şey gördüm ama inanmadım o yüzden hep diğeri ile aynı RAM almayı tavsiye ediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda MHz ve CL değerleri farklı RAM'ler kullanılmış. Benim önerdiğimle konu sahibinin kullandığı RAM'in arasındaki tek fark markaları. MHz ve CL değerleri farklı olsa bile çalışabilir RAM'ler. Diyelim ki uyumsuzluk oldu ve sistem çalışmadı. Hiç sanmıyorum diğer parçalara zarar vereceğini.

Geri
Yukarı