4 GB RAM sisteme Hangi AtlasOS seçilmeli?

Çok kere Custom çekilde Windows 11 geçtim pişman oldum. Şu an RAM almama rağmen hala Windows 10 dayım. En iyi o sistem ile Windows 10 geçmen.

AtlatOS 10 (Windows 10) kur kanka. 4 GB RAM'in olduğu için eski bir sisteminin olduğunu düşünüyorum. TPM hatası BIOS hatası desteklenmemeler falan alırsın hiç uğraşma bence. En iyisi AtlasOS 10 kur benim de 4 GB RAM vardı haftada 2 kere format atıyordum o kadar psikopattım. RAM almayı tercih ettim PC gayet iyi götürüyor şu an. Sende deneyebilirsin.
İşlemcim destekliyor aslında. İ5 8265U kullanmaktayım.

Linux hayatım boyunca hiç denemedim ve çok karışık geliyor bana.
Evet karmaşık kalabilir bende pardus falan denemiştim çok karışık gelmişti bir ara diskime erişimi falan kaybetmiştim. Profesyonel yönde değilseniz ve pardusdaki komutları bilmiyorsanız çok yaklaşmayın derim.

İşlemcim destekliyor aslında. i5 8265U kullanmaktayım.

İşte kanka olay keşke sadece işlemcide bitse...

Evet karmaşık kalabilir bende pardus falan denemiştim çok karışık gelmişti bir ara diskime erişimi falan kaybetmiştim. Profesyonel yönde değilseniz ve pardusdaki komutları bilmiyorsanız çok yaklaşmayın derim.

İşte kanka olay keşke sadece işlemcide bitse...
Sistem özelliklerim:
4GB ram (8GB yakında ekleyeceğim)
SSD: Hikvision 240GB
Ekran kartı: Nvidia MX230
işlemci: İ5 8265U

Yani ram ilave ettikden sonra 3-4 sene de devam ede bilirim diye düşünüyorum.

Sistem özelliklerim:
4 GB RAM (8 GB yakında ekleyeceğim)
SSD: Hikvision 240GB
Ekran kartı: NVIDIA MX230
İşlemci: i5 8265U

Yani RAM ilave ettikden sonra 3-4 sene de devam edebilirim diye düşünüyorum.

Bende 8 GB RAM eklemiştim. Anakart modelin nedir? Ona göre TPM desteklemezse önermem (TPM anakartla alakalıydı galiba yanlışım varsa düzeltin)

12 GB yapmayın ya 4x4 yapın ya da 8X8. Daha iyi olur.

8x4 dende bir şey olmaz. Hiç yoksan iyidir. Kanaldan eşit güç alınımıyla alakalı bir şey olabilr ama ben RAM'lerimden DDR3 olmasına rağmen gayet iyi performans alıyorum.

Bende 8 GB RAM eklemiştim. Anakart modelin nedir? Ona göre TPM desteklemezse önermem (TPM anakartla alakalıydı galiba yanlışım varsa düzeltin)

8x4 dende bir şey olmaz. Hiç yoksan iyidir. Kanaldan eşit güç alınımıyla alakalı bir şey olabilr ama ben RAM'lerimden DDR3 olmasına rağmen gayet iyi performans alıyorum.
Anakart modelim: DAOZAWMB8E0

Anakart modelim: DAOZAWMB8E0

İlk defa duyuyorum, laptop anakartı galiba, üzgünüm ama yardımcı olamam. YouTube'da TPM desteğini anlama videoları vardı. Belki oradaki yöntemleri deneyebilirsiniz. TPM desteklerse RAM ekleyerek rahatça kullanabilirsiniz belki de.

Durumla ilgili güncelleme yapmak istiyorum. Atlas OS 11 geçtim sevdim ama ram kullanımı konusunda beni pek tatmin etmedi. 1.6 gb ram kullanımı var ve normal windows 11 ile kıyaslandığında evet daha düşük ama beklediğim kadar düşük olmaması beni üzdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı