4 GB RAM Windows 10 için yeterli mi?

Kimseye laf söylemek istemiyorum. 2 GB RAM, 1 GB ekran kartlı, Intel E6500 işlemcili sisteme Windows 10 Professional kurmuştum. İlk açılışta bayağı kasıyor ama driverları özellikle de ekran kartını kurduktan sonra sistem sorunsuz takır takır çalışıyor. Kasıyor falan diyen arkadaşlar nasıl bir sisteme kurdular merak ediyorum...

Ek olarak daha sonradan sistemi 4 GB RAM'e yükseltip X64 Bit kurmuştum. Performans daha da artmıştı.

Ben her zaman güncel sistemden yanayım win10 rahat çalışır 2 GB diz üstünde sorunsuz kullanmıştım. Win 10 a ilk çıktığında kurdum kaç sene geçti win7 yi hiç aramadım doğrusu. 98 - XP - Vista - 8 ve 8.1 dışında neredeyse hepsini kullandım. Fazla da kafanı takma bence dene kendi gözünle gör.

.
Oyun oynayacakmış. Hiç bulaşmasın. İşyerindeki PC'ye çoktan uçmuştum benim olmasa, orada da var 4 GB zulmü.
Yine merhaba arkadaşlar, oyun oynayacağım fakat bu oyunların sistem gereksinimleri çok üst seviyede değil. (Oyunlar: among us, minecraft) biliyorsunuz malum dolar yüzündende fiyatlar fazla bütçem en fazla buna elveriyor. Yani sadece 2 oyun ve 1 tanede sesli,sohbet uygulaması olan discord'u kullanacağım. bunları göz önünde bulundurarak bidaha cevap verirmisiniz? (windows 10 güncel olmasa ve özellikleri olmasa geçmem fakat hem güncel bir işletim sistemi bulundurmak istiyorum hemde artık win7'den sıkıldım.)
Oyun oynayacağım fakat oyunların sistem gereksinimleri çok yüksek değil yani biliyorsunuz dolar cidden çok fazla param en fazla buna yetiyor, oynayacağım 2 oyun var onlarda among us, minecraft bunlarda baktığımda çok iyi pc isteyen oyunlar değil. (şuan win7 bilgisayarımdada kurulu ve bir fps kaybı yok, win10'a asıl geçme nedenim güncel olması ve win7'nin temasından özelliklerinden sıkılmam.) tam emin olamadım, 2 oyun 1 tanede sesli,sohbet uygulaması discord olucak yani kararsızım bidaha bunları göz önünde bulundurursanız iyi olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
.

Yine merhaba arkadaşlar, oyun oynayacağım fakat bu oyunların sistem gereksinimleri çok üst seviyede değil. (Oyunlar: among us, minecraft) biliyorsunuz malum dolar yüzündende fiyatlar fazla bütçem en fazla buna elveriyor. Yani sadece 2 oyun ve 1 tanede sesli,sohbet uygulaması olan discord'u kullanacağım. bunları göz önünde bulundurarak bidaha cevap verirmisiniz? (windows 10 güncel olmasa ve özellikleri olmasa geçmem fakat hem güncel bir işletim sistemi bulundurmak istiyorum hemde artık win7'den sıkıldım.)
Oyun oynayacağım fakat oyunların sistem gereksinimleri çok yüksek değil yani biliyorsunuz dolar cidden çok fazla param en fazla buna yetiyor, oynayacağım 2 oyun var onlarda among us, minecraft bunlarda baktığımda çok iyi pc isteyen oyunlar değil. (şuan win7 bilgisayarımdada kurulu ve bir fps kaybı yok, win10'a asıl geçme nedenim güncel olması ve win7'nin temasından özelliklerinden sıkılmam.) tam emin olamadım, 2 oyun 1 tanede sesli,sohbet uygulaması discord olucak yani kararsızım bidaha bunları göz önünde bulundurursanız iyi olur diye düşünüyorum.
Tamam ama bir de Windows'un kendisinin kullanacağı RAM var bir de. Her ne kadar fazla sistem istemeyen bir oyun oynasanız da sorun çıkarabilir. Windows 8.1 kullanabilirsiniz illa Windows 10 mu olmalı?

Yeni konular

Geri
Yukarı