4 GB RAM'e sahip sisteme Windows 10 vs. Windows 7

Marcus .d

Hectopat
Arkadaşlar 4 GB RAM var bilgisayarımda Win 10 kullanıyorum ama Win 10 çok fazla RAM kullanıyor. CPU boşta 40 30 kullanıyor, bir anda 5 oluyor geri çıkıyor(termal macununu yeniledim bir sorun yok). Windows 7'ye geçmeli miyim? Oyunlarda çok drop yiyorum. Bilgisayarım çok iyi olmasa da GTA Online rahat oynuyorum ama LoL kahraman secim ekranı donuyor zar zor kahraman seçiyorum önerilerinizi beklyiroum.

Arkadaşlar 4 GB RAM var bilgisayarımda Win 10 kullanıyorum ama Win 10 çok fazla RAM kullanıyor. CPU boşta 40 30 kullanıyor, bir anda 5 oluyor geri çıkıyor(termal macununu yeniledim bir sorun yok). Windows 7'ye geçmeli miyim? Oyunlarda çok drop yiyorum. Bilgisayarım çok iyi olmasa da GTA Online rahat oynuyorum ama LoL kahraman secim ekranı donuyor zar zor kahraman seçiyorum önerilerinizi beklyiroum.
Win10 4 GB ram ile birlikte kullanılmaz.

4GB RAM ile bunu deneyimledim ve evet Lol'de bile şampiyon ekranında rün dizerken çok donuyordu. Windows 8.1'e geçtim, Valorant'da VAN6 hata kodu alıyorum diye sonra da Windows 7'ye geçtim, şu anda her şey normal ve güzel. Drop sorunum falan yok, rahatlıkla kullanıyorum. Windows 8.1'de kullanabilirsiniz, o da stabil çalışıyordu.

4 GB RAM alın ve Windows 10 kullanmaya devam edin.

Windows 7 desteği sona erdi.
Parasını da sen yollayacaksın herhalde?
Ayrıca Windows 7 için destek sona erdi diye işletim sistemini çöpe atman çok akıl karı değil. Hele de halen daha birçok bilgisayar Windows XP kullanırken.
Windows 7 eski sistemler için daha iyidir. Misal Windows 10 kursan fare imlecini hareket ettirdiğinde kasacak sisteme Windows 7 kurarsan küçük işler için rahatça kullanabilirsin.

Geri
Yukarı