4 GB RAM'li laptop için tarayıcı önerisi

GauchoAga

Femtopat
Daha fazla  
4 GB RAM'li bir laptopumn var. Chrome çok fazla RAM tükettiği için tarayıcı değiştirmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca FDM gibi yazılımları da desteklemesi benim için önemli.
Sistem özelliklerim;
4 GB 1666MHz RAM.
i3 4005U 1.70GHz
500GB WD HDD.
Intel HD 4400.

4 GB RAM'li bir laptopumn var. Chrome çok fazla RAM tükettiği için tarayıcı değiştirmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca FDM gibi yazılımları da desteklemesi benim için önemli.
Sistem özelliklerim;
4 GB 1666MHz RAM.
i3 4005U 1.70GHz
500GB WD HDD.
Intel HD 4400.

Hocam Opera GX deneyebilirsiniz. RAM ve CPU kullanımı gibi şeyleri sınırlamanıza olanak sağlıyor. Ayrıca harici uzantılara da izin veriyor diye biliyorum.

Opera GX saçmalık RAM CPU kıstığın için tarayıcı kasıyor ve donuyor önermem Brave, Edge kullanın.

Opera GX'ya da Opera. Aradaki fark Opera GX'in oyunlara özel bir tarayıcı olması.

Sistem özelliklerim;
4 GB 1666MHz RAM.
i3 4005U 1.70GHz
500GB WD HDD.
Intel HD 4400.

Tarayıcı kaç GB RAM kullanmasını istiyorsunuz?

Hocam şu an Chrome ortalama 500-600 MB RAM kullanıyor olabildiğince daha azı.

Opera'ya da Opera GX'in RAM kısıtlaması var ama 500 MB altı stabil çalışır mı bilmem. Google 500-600 MB RAM kullanıyorsa gayet iyi.

Opera'yı deneyin derim.

Geri
Yukarı