4 GB RAM'li sisteme uygun Windows 10 sürümü hangisi?

4 GB RAM de sıkıntı olur dostum.
Örnek:
Eki Görüntüle 853775
Windows 10 deli gibi RAM tüketiyor.
Edit: Boşta 4-4, 5 GB gibi bir kullanım var.
Home sürümü daha az olacaktır.

Screenshot_2.png

Pro sürümünde boşta 3 GB kullanıyor.

4 GB RAM de sıkıntı olur dostum.
Örnek:
Eki Görüntüle 853775
Windows 10 deli gibi RAM tüketiyor.
Edit: Boşta 4-4, 5 GB gibi bir kullanım var.
Home sürümü daha az olacaktır.

Alakası yok, sisteminizde ne kadar RAM varsa sistem ona göre kullanımı optimize ediyor. Ben 2 GB RAM ile de 4 GB RAM ile de Windows 10 Home 64 Bit kullandım. Ne bir yavaşlama hissettim günlük kullanımda ne de bir sıkıntı yaşadım. Şu anda da 6 GB RAM haliyle kullanıyorum, yağ gibi sistem. Windows 10 4 GB RAM ile sağlıklı çalışmaz algısından kurtulun bence, gereksiz hizmetleri bile kapatmadım. Üstelik sistemim yeni de değil, DDR2 ve LGA775 bir sistem. 4 GB RAM'li halini uzun süre kullandım, bu süreçte GTA 5'te oynadım, Minecraft'ta oynadım... Drop falan yemedim, çünkü sistem ihtiyaç anında RAM'i boşaltıyor ve oyuna veriyordu.
Ekleme; arkadaşın sisteminde HDD olduğundan biraz hantal kalabilir sistem. Daha önce hiç SSD kullanmadıysanız bu yavaşlığı çok az hissedersiniz fakat daha önce SSD kullanmış birisiyseniz bariz yavaş olduğunu anlarsınız.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Sistemimde HDD bulunmakta ve 4 GB RAM'im var. Windows 10 1511 sürümü stabil çalışır mı? Lütfen bilgili kişiler cevaplasın. Cevaplarınız için teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı