4 GB RAM'lı sisteme Windows 7 mi 10 mu kurulmalı?

Windows 10 yükleyecekseniz LTSC sürümünü veya 1809 kurun. Eski sistemlere en iyi giden sürümler bu. Ayrıca uygulamaları silerek de sistemi hafifleştirebilirsiniz. Birkaç ayarlama yaparak daha da çok hızlandırabilirsiniz. (telemetri ayarları, özellik güncelleştirmelerini kapama vs.)

Windows 7 de kurulabilir çünkü ESU güncelleştirmeleri (özel güvenlik güncelleştirmesi) hala var ve bunu birkaç yolla alabiliyorsunuz. Ayrıca Chrome desteği 2023'te sonlandıracak. XP'de 2016'da sonlandırdı. (desteği bittikten 2 yıl sonra) Sanırım 7 desteği XP gibi 13 yıl olacak, eğer ESU güncelleştirmeleri kapanmazsa...

Dahili hafıza: 240 GB SSD.
RAM: 4 GB.
İşlemci: Intel Core i3 1. nesil.
Laptop: HP g62.

Bu bilgisayarda Windows 7 var. Peki, Windows 10'a geçsem mi diye düşünüyorum. Oyunla aram hiç iyi değil. Yalnızca internette takılıyorum, o kadar.

Not: Windows 8.1 veya Linux sürümleri önermeyiniz. O sürümleri hiç sevmiyorum.
Ana kartın W10 destekliyor mu bide oda var ekran kartın RAM düşük yüklesen kasmalar çok olur.

Bence 8.1 yapın. Ben 8 GB RAM ve i7 2. nesil ile yukledim bazen hafif kasmalar oluyor. Bazen de uçuyor. Bende SSD yok. Ama sizinki i3 1. nesil ve 4 GB RAM. Hadi RAM eksikliğini SSD ile kapatiginizi var sayalim yine de islemciden kaybiniz olur.

Bence 8.1 yapın. Ben 8 GB RAM ve i7 2. nesil ile yukledim bazen hafif kasmalar oluyor. Bazen de uçuyor. Bende SSD yok. Ama sizinki i3 1. nesil ve 4 GB RAM. Hadi RAM eksikliğini SSD ile kapatiginizi var sayalim yine de islemciden kaybiniz olur.
Hocam benim ram önceden 2 gb idi. 4 gb yapın windows 10 olur dediler şimdi de 4 gb az diyorlar. Ne yapacağımı inanın ki bilmiyorum.

Hocam benim ram önceden 2 gb idi. 4 gb yapın windows 10 olur dediler şimdi de 4 gb az diyorlar. Ne yapacağımı inanın ki bilmiyorum.
Yükseltin kasarsa geri donersiniz. 10 gun heri donme sureniz var. Başta kasar ueni yüklendigi icin. Sonra anakart alışır. Mumkunse temiz yukleme yapin.

Geri
Yukarı