4. kez sınava girmek mantıklı mı?

Kusura bakma ama içinde çalışma isteği bulunan ve gerçekten kendini kasan çok rahat kazanıyor bu sınavı. Ne dersen de ama her yıl dalga geçilen çobanlar birinci oluyor ki adamın internet bağlantısı bile yok bu online dönemde gördük.

DGS zor iş bence, sınavda iyi yapacaksın da kontenjan açılacak da yeteri kadar falan filan. Örneğin herkes 2 yıllık bilişim okuyup sonrasında bilgisayar mühendisliğine geçmeye çalışıyor. Ama mühendislik eğitiminde anlatılan matematiğin haddi hesabı yok, lise konularını geçtim lisenin de 2-3 gömlek üstü anlatılıyor zaten. Fizik dersini falan hiç söylemiyorum zaten veya elektronik konularını...

Karar senin, bence bir sene daha dene.

Kusura bakma ama içinde çalışma isteği bulunan ve gerçekten kendini kasan çok rahat kazanıyor bu sınavı. Ne dersen de ama her yıl dalga geçilen çobanlar birinci oluyor ki adamın internet bağlantısı bile yok bu Online dönemde gördük.

DGS zor iş bence, sınavda iyi yapacaksın da kontenjan açılacak da yeteri kadar falan falan. Örneğin herkes 2 yıllık bilişim okuyup sonrasında bilgisayar mühendisliğine geçmeye çalışıyor. Ama mühendislik eğitiminde anlatılan matematiğin haddi hesabı yok, lise konularını geçtim lisenin de 2-3 gömlek üstü anlatılıyor zaten. Fizik dersini falan hiç söylemiyorum zaten veya elektronik konularını...

Hocam, part time işe girip evden ayrılmak istiyorum bu düzende çalışmam gerçekten çok zor. Yoksa 1 sene daha kardeşimin aptal aptal davranışlarını çekmek istemiyorum. Migros'a yarı zamanlı girsem aynı zamanda YKS çalışsam mantıklı mı? Gerçekten psikolojim fena bozuluyor bu evde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten psikolojim fena bozuldu bu evde.
Kusura bakma ama içinde çalışma isteği bulunan ve gerçekten kendini kasan çok rahat kazanıyor bu sınavı. Ne dersen de ama her yıl dalga geçilen çobanlar birinci oluyor ki adamın internet bağlantısı bile yok bu online dönemde gördük.

DGS zor iş bence, sınavda iyi yapacaksın da kontenjan açılacak da yeteri kadar falan filan. Örneğin herkes 2 yıllık bilişim okuyup sonrasında bilgisayar mühendisliğine geçmeye çalışıyor. Ama mühendislik eğitiminde anlatılan matematiğin haddi hesabı yok, lise konularını geçtim lisenin de 2-3 gömlek üstü anlatılıyor zaten. Fizik dersini falan hiç söylemiyorum zaten veya elektronik konularını...

Yukarıda mesaj attım ama yetkili onayı bekliyor diyor anlamadım.
Örgün öğretim ile "Endüstri Mühendisliği". Açık öğretim ile "Web Tasarım ve Programlama". Anlayacağın DGS gayet kolay yani.
Hocam DGS'yi fullemek kolay mı?

Son düzenleme:
Siz yaptığınız neti sadece son 2 günde mi yaptınız yoksa önceden bilgi birikiminiz var mıydı?
Mühendislik öğrencisi olduğuma göre evet, önceden gelen bir bilgi birikimim vardı. Ama üniversite sınavına hazırlandığım kadar DGS hazırlanmış olsaydım, çok net ilk 100 içerisindeydim.

Kardeş ilk 2 sene sağlık problemlerim vardı birinde psikolojik takıntılar yüzünden çalışamadım. Diğer senede birden fazla sağlık sorunum çıktı o yüzden. Bu sene niye olmadı dersen de tam niyetlendim gerçekten iyi çalışıyordum 7-8 saat bazen 10 saat. Sonra kardeşim geldi yaşça benden büyük ve düzenimin içine etti resmen yani diyecek bir şey bulamıyorum.

İlk sefer veya 2. seferden girip DGS ile geçmen en iyi karar olacaktı. Şahsen çoğu düzenini değiştirmelisin kardeşim falan falan bunlar hikaye YKS çok ciddi irade ister düzen ve çaba ister kardeş gibi olaylara tavizi yoktur.

Geri
Yukarı