4 km uzağa Wi-Fi bağlanabilir mi?

Normalde güvenlik kamera görüntülerini noktadan noktaya taşıyan aktarıcılar var. 5 km civarlarında ve daha fazla km bazlı olarak ama bu ürünlerin kendileri pahalı. Kaldı ki kablo net ya da UyduNet kullansan bu cihazlarla aktarmaktan ucuza gelir. Bu tarz ürünler ile denenebilir ama bu ürünlerin birbirlerini görmesi gerekiyor sağlam ve kesintisiz aktarım için:

Not: Ankara'da bir firma, mahalle bazında kablosuz internet aktarımı sağlayan bir altyapı üzerinde çalışmalar yapmışlardı ve aylık o zaman 100 TL gibi bir fiyattan bahsediyorlardı, şimdi ne durumdalar bilemiyorum.

Hocam ben 2 oda uzaktan bağlanamıyorum size bol şans. Ayrıca birkaç cihaz var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eskiden böyle bir videoya denk gelmiştim belki işinize yarayabilir.
Bu videoya denk geldim ve sormak istedim aslı astarı varmıdır?

Merhabalar öncelikle arkadaşlar hemen konuya giriyorum. Yeni eve taşındım ve internet bağlatmak istedim boş port olmadığı için bağlatamadım. Telekom kullanmakta istemiyorum farklı bir sağlayıcıdan almak istedim ama port açmıyorlar aylar yıllar sürer diyorlar. Mevcut adıma TTNET 100 megabit internet var ama aramızda 2.5, 3 km mesafe var aklıma uzaktan bağlanabilir miyim diye bir soru geldi ve cevap bekliyorum sizlerden şimdiden teşekkürler.

Mikrotik'in genis bantli Wi-Fi alici/vericilerinden 2 tane alip 20+km kadar kablosuz baglanti kurabilirsin.

Bilip bilmeyenler yazmış, 100$' lık acces pointler ile (emin değilim ama aranızın boş olması lazım galiba) yapılabiliyor diye biliyorum. Ama biraz pahalı ve zahmetli bir iş galiba. Babam bunu iş olarak da yapıyor ara sıra (2 farklı ilçedeki fabrikayı bu şekilde haberleştiriyorlar).
Galiba wifianten.com diye bir site vardı ordan AP lere bakabilirsiniz.

Merhabalar öncelikle arkadaşlar hemen konuya giriyorum. Yeni eve taşındım ve internet bağlatmak istedim boş port olmadığı için bağlatamadım. Telekom kullanmakta istemiyorum farklı bir sağlayıcıdan almak istedim ama port açmıyorlar aylar yıllar sürer diyorlar. Mevcut adıma TTNET 100 megabit internet var ama aramızda 2.5, 3 km mesafe var aklıma uzaktan bağlanabilir miyim diye bir soru geldi ve cevap bekliyorum sizlerden şimdiden teşekkürler.
Uzaktan bağlanabilirsin ama alıcı erişim noktası ile verici erişim noktası arasında net görüşe sahip olmalısın.

Daha sonra, kilometre kapasiteli Outdoor AP satın alarak kurulumunu yapmalısın.

Örnek Outdoor AP modeli:

Geri
Yukarı