4. nesil 4650G Ryzen işlemcilerin hepsi Pro mu?

arnold81

Picopat
Merhaba arkadaşlar,

AMD, Ryzen Pro serisi işlemciler çıkarıyor, ancak bildiğim kadarıyla bu Pro işlemciler sadece toplama bilgisayar yapanlara satılmıyor, overclock özelliği kapalı. Ryzen 5 3400G'nin hem Pro olanı mevcut hem de Pro olmayan sürümü mevcut. Ancak 4650G serisinin Pro'suz sürümü neden yok? AMD, bundan sonra Ryzen için sadece Pro'mu üretecek? Yoksa 4650G'nin prosuz sürümü, toplama bilgisayar yapanlar için ayrıca üretilecek mi? Çünkü 1 yıl sonra işlemcimi 4650G ile değiştirmeyi düşünüyorum. 4650G'yi tek başına, yani sadece işlemciyi almak istiyorum. 4650G için, komple bilgisayara para vermek istemiyorum. Umarım 4650G'nin Pro'suz versiyonları piyasaya çıkar. Yorumlarınızı bekliyorum.
4650G olarak değil, ancak 4600G olarak OEM var. 4600G vs 4650G arasında Pro olmasının dışında başka fark var mı sizce?

Bu işlemciler önce yüzlerce bilgisayar çalıştıran kurumsal firmalara sunuldu. Pro modeller kurumsal firmalar için üretildiğinden dolayı şu an piyasada sadece Pro modeller var. Son kullanıcı modelleri Ryzen 5000 serisinin tanıtımından sonra piyasaya çıkabilir. Ama Pro olmasının bir sıkıntısı yok.

Bu işlemciler önce yüzlerce bilgisayar çalıştıran kurumsal firmalara sunuldu. Pro modeller kurumsal firmalar için olduğundan dolayı şu an piyasada sadece Pro modeller var. Son kullanıcı modelleri Ryzen 5000 serisinin tanıtımından sonra piyasaya çıkabilir. Ama Pro olmasının bir sıkıntısı yok.

Pro olmasının bence de sıkıntısı yok. Hatta Overclock'u desteklememesi benim için avantaj, ikinci el alırken overclock yapılmadığına emin olurum. Sıkıntı ise bu işlemciler OEM olarak satılmadığı için ikinci el ya da sıfır olarak tek başına bulmak. İkinci el komple bilgisayar almak istemiyorum. Anakarttım BIOS Update'i ile 4650G'yi destekleyebiliyorken, neden tek bir işlemci için komple bilgisayar alayım? :( Pro'lar OEM satılsa çok güzel olacak.
Bu işlemciler önce yüzlerce bilgisayar çalıştıran kurumsal firmalara sunuldu. Pro modeller kurumsal firmalar için üretildiğinden dolayı şu an piyasada sadece Pro modeller var. Son kullanıcı modelleri Ryzen 5000 serisinin tanıtımından sonra piyasaya çıkabilir. Ama Pro olmasının bir sıkıntısı yok.

Ryzen 5000 serisi ne zaman tanıtılacak?

Pro olmasının bence de sıkıntısı yok. Hatta Overclock'u desteklememesi benim için avantaj, ikinci el alırken overclock yapılmadığına emin olurum. Sıkıntı ise bu işlemciler OEM olarak satılmadığı için ikinci el ya da sıfır olarak tek başına bulmak. İkinci el komple bilgisayar almak istemiyorum. Anakarttım BIOS Update'i ile 4650G'yi destekleyebiliyorken, neden tek bir işlemci için komple bilgisayar alayım? :( Pro'lar OEM satılsa çok güzel olacak.

Ryzen 5000 serisi ne zaman tanıtılacak?

8 Ekim diye biliyorum ama doğru olmayabilir. Evet 4. nesil APU'lar daha OEM olarak satışa çıkmadı. Kurumsal bir firmada çalışan bir yakının varsa onun aracılığıyla temin edebilirsin belki.

Sondan 2. rakamı 5 olan APU işlemciler "Pro" modeller. Bu işlemcilerin çarpan kilidi olduğu için bireysel kullanıcılara pek tavsiye etmem.

Geri
Yukarı