4. Nesil i3 sistem ağır çalışıyor

hazarseni

Centipat
4. Nesil i3 3.40 GHz 4 GB DDR3 RAM 500GB HDD ve PC'de ofis programları, Google Chrome (YouTube) kullanılmakta ve ağır. Driverları güncelledim templeri sildim ve hâlâ ağır. Nedeni nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem zaten çok hızlı çalışabilecek bir sistem değil zaten 4 GB bellek günümüzde ucu ucuna O'da günlük kullanım için, işletim sistemini düşürün (örneğin Windows 10 yerine 8.1 kullanın), animasyonları kapatın.

4. Nesil i3 3.40 GHz 4 GB DDR3 RAM 500GB HDD ve PC'de ofis programları, Google Chrome (YouTube) kullanılmakta ve ağır. Driverları güncelledim templeri sildim ve hâlâ ağır. Nedeni nedir acaba?
Nedeni yavaş bir HDD olabilir. Benim sistemim de çok yavaştı SSD alınca resmen uçuşa geçti. 5 dakikada kendine gelemeyen PC 15 saniyede açılıyor. Sisteme ucuz bir SSD almak sorunu çözecektir. Günlük işler için işlemci ve RAM berbat olmadıkça o kadar önemli değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı