4. nesil Ryzen işlemcileri beklenir mi?

RakunRolla

Decapat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Fizikçi
Selam dostlar, yavaş yavaş PC toplama işine gireyim diyorum. Doğal olarak işlemciden başlayacağım. Ama bütçe sınırsız değil, ve para oldukça yavaş yavaş diğer parçaları da almayı planlıyorum. Aklımdaki soru acaba 4. nesil Ryzen işlemcileri beklesem mi? Çünkü ben PC'yi toplayana kadar muhtemelen aradan bayağı zaman geçecek, ve piyasada 4. nesil Ryzen'ler varken ben 3. nesil toplamış olmak istemem.

Sen 3. nesil al, olmazsa satarsın diyenleriniz olabilir, ben al sat işine girmek istemiyorum. Hem zarar ediyorum hem de çok fazla dolandırıcı var kimseye güvenmiyorum.

4. nesil Ryzen'ler ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
2020 nin ilk çeyreğinde tanıtılmasını bekliyorum elinizde toplu olarak para geçince hepsini birden alın ürünlerin çünkü içinden biri sorunlu çıkar iade garanti uğraşırsınız. Bekleyip beklememek size kalmış bir durum sabırlıysanız bekleyin.

Bu bekleme işi bitmez. 3600 güzel bir işlemci. 4. Nesil çıkar 5.'yi beklesem mi dersin uzar gider bu. Hem 3. Nesil Temmuzda çıktı daha. Yepisyeni.

Burada PC'ye 2021'de geleceğini tahmin etmiş Recep Baltaş.

Teknoloji işinde uzun vadeli plan yapmam ben. Kur fırlar, çıkan donanım tatmin etmez ve bunun gibi sebepler sıralanabilir. Bilemezsiniz ne olacağını.

Çok yakın bir zamandan da bahsetmiyorsunuz. Güncel donanımlar ile bir sistem toplayın. Hiçbir eksiğiniz de olmaz. 6 ay bekleyip sistem alacağım derseniz, bir sonrakini de bekleyin derim. Bu şekilde sonsuz bir döngüye girersiniz.

1 sene beklemeye değmez. Ki 4000 serisi hakkında bir şey görmüştüm. 3000 serisinden 4000 serisine öyle süper bir fark olmayacak %8 kadar fark olacak diye bir şey görmüştüm. Yani öyle 2000 serisinden 3000 serisine olan artış gibi bir şey olmaz bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı