4 senelik Crucial_CT250MX200SSD1 250,0 GB SSD'yi değiştirmek gerekiyor mu?

Bütçe
500

Uğurcan Mutlu

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
elektrik teknikeri,elektronik teknikeri
SSD veya HDD modeli
Crucial_CT250MX200SSD1 250,0 GB
Anakart
asrock 960 gc gs fx
4 senedir bu SSD'yi kullanıyorum bilgisayar kaç kere değişti ama SSD hep sabit kaldı sistemde bu performansı 77'ye düşmüş daha ne kadar kullanabilirim. Şu anki sistem kardeşime topladığım sistemdi SATA 6 GB yok bu da sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    84 KB · Görüntüleme: 37
Düşen performansı değil, garantisinin bittiği yazma değerlerinin bir çeşit yüzdesel değeri. 100 GB veri yazma garantisi varsa ve 10 GB veri yazdıysan sağlık %90'a düşer, gibi. TBW değeri diyoruz biz buna, Total Bites Written.

Diskin hızları saçma şekilde düşmeye başlamadıysa sıkıntısı yoktur.

Hocam üretici 80 TBW toplam ömür biçmiş, 76 TB yazılmış. 4 yılın 2.6 yılı aralıksız çalışmış disk. Yine de daha uzun süre kullanılır diye düşünüyorum, bir sorun çıkmazsa bu şekilde 4-5 yıl daha kullanılır ama önemli veri tutmazdım ben olsam.

Hocam üretici 80 TBW toplam ömür biçmiş, 76 TB yazılmış. 4 yılın 2.6 yılı aralıksız çalışmış disk. Yine de daha uzun süre kullanılır diye düşünüyorum, bir sorun çıkmazsa bu şekilde 4-5 yıl daha kullanılır ama önemli veri tutmazdım ben olsam.
önemli bi veri yok içinde sabit disk ile tüm verilerimi kullanıyorum

Diskte bir sorun göremedim, CrystalDiskMark programıyla hız testi yapar mısınız?

Yarın yapıp atarım sayfaya şu an evde değilim

Bir de

Bilgisayarımı fazla açıp kapatan biri değilim bazen 1 hafta açık oluyor bu süre ondan uzun ve bu SSD'yi çok fazla veri akatarımı için kullanıyordum yenisini alma vakti gelmiş bana 500GB bir SSD önerir misiniz bir de PCI X1 sokete M.2 adaptör var M.2 SSD alsam performansından bir şey kaybeder miyim donusturucu ile

Önemli bir veri yok içinde sabit disk ile tüm verilerimi kullanıyorum

Yarın yapıp atarım sayfaya şu an evde değilim

Bir de

Bilgisayarımı fazla açıp kapatan biri değilim bazen 1 hafta açık oluyor bu süre ondan uzun ve bu SSD'yi çok fazla veri akatarımı için kullanıyordum yenisini alma vakti gelmiş bana 500GB bir SSD önerir misiniz bir de PCI X1 sokete M.2 adaptör var M.2 SSD alsam performansından bir şey kaybeder miyim donusturucu ile

Performansından çok şey kaybedersin, X1 hızı düşük, bu PCI-e versiyonunun kaç olduğuna da bağlı. Anakart modelini yazarsan yaklaşık ne kadar kayıp olur söyleyebilirim.

Performansından çok şey kaybedersin, X1 hızı düşük, bu PCI-e versiyonunun kaç olduğuna da bağlı. Anakart modelini yazarsan yaklaşık ne kadar kayıp olur söyleyebilirim.

Gigabyte GA990xa ud3.
16 GB RAM.
RX470.
FX8300.
Anakarta 3 tane ekran kartı slotu var X16 olanlara takılıyor mu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı