4 slot RAM ile XMP açılmıyor

ctnmm22

Centipat
RAM
Corsair CL16 3600mhz 4*8
SSD veya HDD modeli
Adata m2, Huawei sata SSD, toshiba 2tb HDD
Ekran kartı
AMD Radeon 6600XT
Anakart
MSI B550M Pro-Vdh Wifi
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Herkese merhaba. Benim bilgisayarımda 2*8 RAM takılıydı. Ben bu sisteme aynı RAM'lerden aldım. 2 RAM takılıyken sorunsuz bir şekilde XMP açıp 3600 MHz kullanıyordum RAM'leri. 4 tane takınca XMP açılmıyor. Açılıyorda PC kendini yeniden başlatıp duruyor ve BIOS ekranında RAM'ler 2133MHz olarak gözükmeye devam ediyor. CPU-Z'de de aynı şekilde görülüyor. RAM'lerin sorunlu olmadıgını sırayla deneyerek gördüm fakat şu an Memtest'te yapıyorum. Bilgisi olan yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

yener999

Technopat
Moderatör
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Kit RAM ikili olarak satılır ve tamamen aynı olurlar. Aynı olsa bile kit olmayan RAM'ler sıkıntı yapabiliyor. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız? Her slot için SPD sekmelerini atın.

KS
KS
ctnmm22

ctnmm22

Centipat
Kit RAM ikili olarak satılır ve tamamen aynı olurlar. Aynı olsa bile kit olmayan RAM'ler sıkıntı yapabiliyor. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız? Her slot için SPD sekmelerini atın.

Bunları ikili olarak aldım zaten. Önce 2*8 sonra 2*8 daha aldım. Şu an Memtest yapıyorum. O bitince CPU-Z'den dediklerinizi ve o testin sonuçlarını buraya eklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yukarı