4 TB HDD 2.7TB olarak gözüküyor

Hocam cmd üzerinden hdd ye bir format atabilir misiniz ? sonrasında neden boyutunun o şekilde olduğu ortaya çıkar. Nasıl atılacağıyla ilgili adım adım gösteren bir rehber linki atayım:

sadece select disk yazan kısımda 4 Tb lık diskin numarası kaç ise onu yazın 1 veya 2 de olabilir. Ayrıca format fs=NTFS kısmından sonra kodda bir boşluk bırakın ve quick yazın ki formatı hızlı yapsın yoksa çok bekletir.

Son düzenleme:
Hocam cmd üzerinden hdd ye bir format atabilir misiniz ? sonrasında neden boyutunun o şekilde olduğu ortaya çıkar. Nasıl atılacağıyla ilgili adım adım gösteren bir rehber linki atayım:

sadece select disk yazan kısımda 4 Tb lık diskin numarası kaç ise onu yazın 1 veya 2 de olabilir. Ayrıca format fs=NTFS kısmından sonra kodda bir boşluk bırakın ve quick yazın ki formatı hızlı yapsın yoksa çok bekletir.
Üstad dediğini yaptım.CMD üzerinden format atıyo şuanda.

Üstad dediğini yaptım.CMD üzerinden format atıyo şuanda.
hocam format fs kısmından sonra quick yazdınız mı kodda? eğer yazmadı iseniz sizi saatlerce bekletir. o beklenmez sabaha anca biter. o yüzden işlemi iptal edin. cmd yi kapatın bilgisayara restart atın. daha sonra tekrar aynı sırayla kodları yazın ama format fs=NTFS quick yazın bu sefer. yani sonuna quick ekleyin.

tamamdır

Hocam format FS kısmından sonra quick yazdınız mı kodda? Eğer yazmadı iseniz sizi saatlerce bekletir. O beklenmez sabaha anca biter. O yüzden işlemi iptal edin. CMD'yi kapatın bilgisayara restart atın. Daha sonra tekrar aynı sırayla kodları yazın ama format FS = NTFS quick yazın bu sefer. Yani sonuna quick ekle.

Hocam format FS kısmından sonra quick yazdınız mı kodda? Eğer yazmadı iseniz sizi saatlerce bekletir. O beklenmez sabaha anca biter. O yüzden işlemi iptal edin. CMD'yi kapatın bilgisayara restart atın. Daha sonra tekrar aynı sırayla kodları yazın ama format FS = NTFS quick yazın bu sefer. Yani sonuna quick ekleyin.

Bütün işlemleri yaptım PC yeniden başlattım.Fakat hala aynı değişen birşey yok

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Hocam yeniden başlattıktan sonra tüm işlemleri en baştan tekrardan yaptınız mı acaba? Aşama aşama.

Hocam dolandırıldım. Dediklerinin hepsini yaptım. Sonra Aygıt Yöneticisi'nden disk sürüclerine baktım ürün ismi ST33000651ns. Sonra HDD çıkarttım PC'den ürün kodları uymadığını fark ettim. Daha sonra Seagate sayfasından ürün sorguladım sahte çıktı. Resimlere bakınca anlıcaksın.

Dosya Ekleri

• IMG-20231221-WA0014.jpeg
    IMG-20231221-WA0014.jpeg
    141,4 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG-20231221-WA0012.jpg
    IMG-20231221-WA0012.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20231221-WA0013.jpg
    IMG-20231221-WA0013.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Yeni mesajlar